Oyunlarda nasıl sakin kalabiliriz?

Shimizu

Decapat
FPS oyunlarında rakipten saçma bir vuruş yiyince, LoL'de saçma sapan tek yiyince, dövüş oyunlarında adam çok kötü oynayıp aynı hareketi yapa yapa Win alınca ya da herhangi bir oyunda takımdan saçma sapan bir hareket gördüğümde çok fazla tilt oluyor. M anında oyundan soğuyorum. Anında trollemeye başlıyorum. Veyahut takımı tilt edene kadar konuşuyorum. Ff attırtıyorum. Zaten kazandığımız maçı bile kaybettirebiliyorum. Bunu nasıl aşabilirim siz oyunlarda nasıl sakin kalabiliyorsunuz? Takımdan saçma bir şey görünce nasıl o maçı onlara zehir etmiyorsunuz? Hikayeli oyun oyna demeyin zaten oynadım oynuyorumda ama Online oyunlarda bu tilt olmamın önüne geçemiyorum tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Davranışınız çok kötü öncelikle neden tilt olduğunuz diye başkalarına zehir ediyorsunuz oyunu. Çok takıyorsunuz oyunu o yüzden tilt oluyorsunuz yüksek ihtimalle bunun bir oyun olduğunu unutmayın. Hala kafaya takıyorsanız tilt olmak yerine hırslanmayı deneyebilirsiniz.

FPS oyunlarında rakipten saçma bir vuruş yiyince, LoL'de saçma sapan tek yiyince, dövüş oyunlarında adam çok kötü oynayıp aynı hareketi yapa yapa Win alınca ya da herhangi bir oyunda takımdan saçma sapan bir hareket gördüğümde çok fazla tilt oluyor. M anında oyundan soğuyorum. Anında trollemeye başlıyorum. Veyahut takımı tilt edene kadar konuşuyorum. Ff attırtıyorum. Zaten kazandığımız maçı bile kaybettirebiliyorum. Bunu nasıl aşabilirim siz oyunlarda nasıl sakin kalabiliyorsunuz? Takımdan saçma bir şey görünce nasıl o maçı onlara zehir etmiyorsunuz? Hikayeli oyun oyna demeyin zaten oynadım oynuyorumda ama Online oyunlarda bu tilt olmamın önüne geçemiyorum tavsiyeleriniz nedir?

Bu kişilikle ilgilidir. Siz sıcakkanlı, agresif ve girişken bir birey olduğunuzu varsayarsak bu durumlar normaldir. Bu özellikler kötü değildir. Sadece herhangi bir durumda yaşadığınız negatif durumları dışa vuruyorsunuz. Kendinizi sakin tutabilecek metotları deneyebilirsiniz (1'den 100'e kadar saymak, nefes alıp verişini kontrol etme, kendinizi iyi hissettiğiniz bir ortamda düşünme vb.) Tabii hiçbiri durumu takmamak kadar etkili değil. Bir başkası yüzünden derece kaybetmeniz her insanı sinirlendirir. Sadece bazıları umursamaz veya kendini buna motive edecek şekilde ayarlar.

Geri
Yukarı