Oyunlarda neden Türkçe dil desteği yok?

Forumda korsan oyunun savunulduğu konular var, orada korsanı savunanların sayısı orijinal kullananlardan fazla. Milletimiz orijinal oyun almayı aptallık olarak görüyor. Hatta dijital bir ürün zaten "ürün" değildir şeklinde düşünüyorlar. Ben açıkçası çok da yadırgamıyorum.

Türk yapımı oyunlar bile Türkçe yapmak istemiyordur. Türkiye korsan kullanımı orijinal kullanımdan fazla. Sadece PUBG Forza gibi sadece Online olan oyunlarda koyuyorlar.

En büyük örnek Taleworlds denebilir. Türk menşeili bir firma ama Bannerlord ilk çıktığında translate çevirisi gibi bir çeviri vardı hatta oyun çıkmadan önce Türkçe bile çıkmayacağı yönde bir sürü haber dönüyordu.

Aynen kundaktaki bebek, 5 yaşındaki çocuk ve 80 yaşındaki amca da oyun oynuyor değil mi? Böyle saçma bir mantık olabilir mi?

Bu çok saçma bir genelleme zaten. Ek olarak oyuncu kitlesi bile kan ağlıyor şu an fiyatlardan. Çoğu kişinin düzgün bir PC'si bile yok kalburüstü sayılabilecek.

Alım az aynı zamanda korsan kullanımı da fazla olduğu için. Ama iyi yanında bakınca ingilizceyi geliştiriyor bu durum.

Günümüzde İngilizce bilmemek zaten büyük bir ayıp aslında. Fakat ne kadar bilirsen bil anadilin gibi de olmuyor tabii.

Çünkü yapmak için bir sebep yok. En azından ben göremiyorum.
Bunu fırsata çevirip İngilizce öğrenmek yerine böyle ağlamaya devam ettiğimiz sürece bu durum değişmeyecek.
Hocam o kadar dil varken Türkçenin olmaması zoruma gidiyor sadece, İngilizce öğrenmek tabii ki ayrı bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı