Oyunlarda neden Türkçe dil desteği yok?

Oyunlarda korsan kullanım azalmıştı ve bakarsanız son zamanlarda Türkçe dil desteği sunan şirket sayısında da artış var ancak Türk Lirası'nın son zamanlarda inanılmaz değer kaybından dolayı tekrardan korsan kullanım artışa geçti ama bilinçsizlikten değil maddi durumlardan dolayı bu da bir süre sonra tekrardan Türkçe oyun sayısının azalmasına sebep olacak. Umarım durumlar ileride düzelir demekle yetiniyorum.

Gereksiz dil dedikleriniz birçok oyuncunun işine yarıyor. Bizim oyunlar dediğiniz hangi oyunlar?
Adam gidip de İngiliz oyununa ana dil olarak Türkçeyi daha sonra ingilizceyi ekleyecek değil ya?

Ayrıca bir oyun Türk yapımı dahi olsa İngilizce geleneksel bir dil olduğu için her oyunda yer almalı, neredeyse tüm ülkeler 2. dil olarak ingilizceyi bilmekte.

Güzel kardeşim sorun İngilizce olması değil Türkçenin olmaması burada sen İngilizce biliyosun bilmiyosun tartışmasına girme.

En çok konuşulan diller veya nüfusu kalabalık olan ülkelerin dillerini ekliyorlar genellikle. Bunun yanı sıra en çok orjinal oyun satışının yapıldığı ülkeler de bir faktör olabilir tahminimce.

Türkçe dil desteği yok ama bir ton gereksiz dil var.
Koyduğun resimdeki dillerin hangisi gereksiz? Hadi Uganda dili filan koysalar neyse de çevrilen tüm diller oyun oynayan topluluklar tarafından çokça kullanılan dillerden.

Bazı arkadaşların dediği gibi Rusya'da korsan kullanımı fazla olsa da demek ki orijinal satışlardan memnunlar ki Rusça desteği ekleniyor.

Belki saçma gelebilir ama bu biraz da politik nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Diğer ülkelerin çoğuyla iyi bir ilişkimiz yok. Oranın halkının büyük bir kesimi de böyle düşünüyor. Bu çok etkileyen bir faktör değil ama etkiliyor sonuçta. Oyun ile ne alakası var derseniz oyunun yapımcısı da nefret ediyor olabilir.

Güzel kardeşim sorun İngilizce olması değil Türkçenin olmaması burada sen İngilizce biliyosun bilmiyosun tartışmasına girme.

İngilizce biliyorsun, bilmiyorsun demiyorum ben, dedim ki İngilizce uluslararası bir dil neredeyse herkes öğrenmeli bunu. Türkçenin olmaması ise orada açıkladım zaten :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı