Oyunlarda nesneler titriyor ve tırtıklanıyor

Eymen202

Femtopat
Daha fazla  
3 hafta önce olmaya başladı. GTA 5 de grafik ayarları ile oynadıktan sonra olmaya başladı. Hareket ederken teller, direkler, duvar koşeleri titriyor. Ne yapabilirim? Sistemim; RX 580 8 GB, 8 GB RAM, i3 10.nesil, 240 GB SSD. 1080p 144Hz.

Dosya Ekleri

• IMG_20210608_170819.jpg
    IMG_20210608_170819.jpg
    112,3 KB · Görüntüleme: 166
  • IMG_20210608_170807.jpg
    IMG_20210608_170807.jpg
    129,2 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleyen: Moderatör:
3 hafta önce olmaya başladı. GTA 5 de grafik ayarları ile oynadıktan sonra olmaya başladı. Hareket ederken teller, direkler, duvar koşeleri titriyor. Ne yapabilirim? Sistemim; RX 580 8 GB, 8 GB RAM, i3 10.nesil, 240 GB SSD. 1080p 144Hz.
Bu anti-alising ile ilgili, oyunun ayarlarından anti-alising'i açmayı dene.

Ben Payday 2 de yaşadım bu sorunu ekran titriyordu grafikleri varsayılan yani default a çekin büyük ihtimal düzelcek. Çözünürlük default a alınıyorsa onu da al tamamen çözer.

Grafik ayarlarını eski haline çekmeyi denediniz mi?

Bu anti-alising ile ilgili, oyunun ayarlarından anti-alising'i açmayı dene.

Açık zaten. Her şey Ultra da.
Ben Payday 2 de yaşadım bu sorunu ekran titriyordu grafikleri varsayılan yani default a çekin büyük ihtimal düzelcek. Çözünürlük default a alınıyorsa onu da al tamamen çözer.

Deniyceğim birazdan ama bütün oyunlar şu an böyle.

Yaptım maalesef olmadı. Sonra hepsini fulladim yine olmadı.
Tırtıklanma anti-alising ile çözülebilen bir problemdir, benim sana AMD denetim masasından o ayarı değiştir demedeki sebep bazen o ayarın oyunun ayarını yok sayıp kendi kafasına göre bir şey yapması, (mesela sen oyunda taa adlı anti-alising'i açmayı istiyorsun ama amd denetim masasındaki ayar "hayır olmaz, benim ayarımı kullanacaksın" gibi bir şey diyor). O yukarıda yazdığım ayarı "uygulama ayarı'na" getirdiğin zaman AMD denetim masası oyunun ayarlarına karışmıyor, problemin bundan kaynaklıdır diye düşündüm ama değilmiş. Bir de oyunda oynadığın çözünürlüğün senin monitörün ile eşit mi?

Tırtıklanma anti-alising ile çözülebilen bir problemdir, benim sana AMD Denetim Masası'ndan o ayarı değiştir demedeki sebep bazen o ayarın oyunun ayarını yok sayıp kendi kafasına göre bir şey yapması, (mesela sen oyunda taa adlı anti-alising'i açmayı istiyorsun ama AMD denetim masasındaki ayar "hayır olmaz, benim ayarımı kullanacaksın" gibi bir şey diyor). O yukarıda yazdığım ayarı "uygulama ayarı'na" getirdiğin zaman AMD Denetim Masası oyunun ayarlarına karışmıyor, problemin bundan kaynaklıdır diye düşündüm ama değilmiş. Bir de oyunda oynadığın çözünürlüğün senin monitörün ile eşit mi?

AMD denetim masında uygulamada kullan dedim. Olmadı her şeyi yaptım. Format attım. AMD denetim masını yüklemedim. Sonra hiçbir ayar değiştirmeden geri oyuna girdim çok az düzeldi ama hala çok titreme var. Teller çizgi çizgi. Yani sorun devam ediyor. 3 hafta önce hiçbir oyunda sorun yoktu. GTA 5 de birkaç grafik ayarı değiştirdim sonra bütün oyunlar böyle. Ekran kartı, BIOS her şey güncel. Sorunun ismi texture shimmering diye duydum. Çözünürlük eşit.

Geri
Yukarı