Oyunlarda Pingin Artması

lyforeid

Hectopat
Makaleler
1
Normalde 19MS civarı seyreden ve maks 10 Mbps verim aldığım internetim, LOL'e girdiğimde 100 pinge sabitleniyor ve sanki 500 ping ile oynuyormuşum hissiyatı veriyor. Sırf bu yüzden son bir haftadır taşıyabilecek potansiyele sahip olduğum birçok maçı kaybettim. Saçma olan kısmı ise her oyun olmaması. Sabah giriyorum cillop gibi 40 ms ile oyunumu oynayıp çıkıyorum gece giriyorum 500MS hissiyatlı 100 ms sabit. Üstelik evde internete bağlı hiçbir cihaz olmamasına ve arkada internet kullanan hiçbir uygulama olmamasına rağmen. Modeme reset attığımdaysa yaklaşık bir 5-6 dakika internetin gelmesini bekliyorum bu süre zarfında ise ceza yemiş hatta maçı kaybetmiş oluyorum.
Yok mu bu sorunu modeme reset atmadan çözmenin bir yolu?
Not: Wi-Fi kullanıyorum.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
100 ping ile oynayıp 500 ms gibi hissediyor iseniz bunun nedeni delay sorunu olabilir öncelikle dns veya vpn kullanıyorsan bunları kaldırmanı öneririm eğer hala aynı ise en azından league of legends için

burdan teknik destek alabilirsin iyi formlar.

Ping düşük olmasına rağmen yüksek ping hissiyatı varsa paket kaybı durumu olabilir. Son zamanlarda özellikle Vodafone abonelerinden paket kaybı konusu hakkında şikayet sayısı arttı.

Komut İstemi'ne
ping google.com -n 50
yazıp sonucu atabilir misin?

Ping düşük olmasına rağmen yüksek ping hissiyatı varsa paket kaybı durumu olabilir. Son zamanlarda özellikle Vodafone abonelerinden paket kaybı konusu hakkında şikayet sayısı arttı.

Komut İstemi'ne
ping google.com -n 50
yazıp sonucu atabilir misin?
32-38MS arası gidip geliyor.

Packets: Sent = 50, Received = 50, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 32ms, Maximum = 38ms, Average = 33ms

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı