Oyunlarda R5 5600 ve 3600 MHz RAM uyumsuzluğu

theaizensama

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 aydır bu sorundan müzdaripmişim şu an aşırı şaşkınım tüm sistemim sıfır sadece ekran kartımı 2.el aldım bundan önce 6700XT almıştım oyundan atma sorunları vardı kartı iade edip 3060 Ti aldım ve sorun hala devam ediyordu Battlefield Warzone gibi oyunlarda DirectX hatası grafik sürücünüz güncel değil deyip oyundan atıyordu bugün BIOS ayarlarına girip MHz durumlarına baktım CPU Memory 3503 yazıyor Memory ise 3600 yazıyor ve RAM'lerimi 3600 MHz'den stok haline çektim 2200'e getirdim ve oyuna girdim artık hataları almıyorum normal stabil bir şekilde oyunlar çalışıyor bu nasıl olabilir sorun RAM'de miymiş yani? 3600MHz de neden böyle hatalar veriyor? Sorun gerçekten de bu mudur sizce yapmam gereken bir şeyler var mı? RAM'leri garantiye falan göndermeli miyim ya da iade etmeye çalışmalı mıyım? İade süresi bitmiştir çünkü hiç tahmin etmediğim bir durumdu bu.
•R5 5600.
•Gskill Ripjaws 3600 MHz.
•Gigabyte B550M DS3H.
•Galax 3060 Ti.
•Corsair 650W.
•Kingston 500GB.

Hocam sizin RAM tam modeli nedir? Aldığın yerden link paylaşır mısın? Yada Seri no part no olsada olur.
Gskill ripjaws 2x8 gb n11 gamers arena dan aldım. 1 ay geçtiği içinde iade butonu yok ama 2 gündür kullanıyorum 3600 ün altına çekince ekran gidiyor voltaj ayarlamayı bulamadım 2200 de kullanıyorum durum kötü yani.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı