Oyunlarda saniyelik takılmalar

Makaleler
25
Arkadaşlar bu sorunu neredeyse çoğu oyunda yaşıyorum. 16 GB RAM aldık ama oyunlar yinede 1-2 saniyelik takılma yapıyor. Anlamıyorum her şey güncel, Windows temiz kurulum da denendi. Tek donma yaratmayan oyunlar Rainbow Six Siege, Rocket League ve Minecraft gibi duruyor, oynadığım oyunlar arasında. Grafik isteyen oyunlarda 16 GB RAM kullanımına bile dayanmamış olurken halen daha takılmaların olması soğutuyor. Crysis oyununda bile oldu bu, siz düşünün artık.

Sistem;
Ryzen 5 3600
MSI B450M PRO-M2 MAX
Sapphire RX 570 8G Pulse
Crucial Ballistix 2x8 3000 Mhz CL15

Rainbow Six Siege'i yönetici olarak çalıştırın. Benim başıma geldi. Pubg için de aynı yöntemle hem takılmalar gitti hem de ekran kartı kullanımım arttı.

Arkadaş Rainbow Six Siege de donma yaşamadığını söylememiş. Tam tersine donma yaratmayan oyunları sıralamış.
MSI Afterburner ile %1'lik, %0.1'lik değerleri ve min-avg-max değerlerini kontrol eder misiniz? Eğer sadece %1'lik ve ya %0.1'lik değerlerde FPS düşüşü oluyorsa çok takmayın derim. Fakat bu düşüşler minimum değere kadar yansıyorsa orada bir sıkıntı vardır. Oyunları HDD üstünden mi yoksa SSD üstünden mi oynuyorsunuz? Ayrıca sisteminiz SSD'ye mi kurulu?

Geri
Yukarı