Oyunlarda yüksek işlemci ve RAM kullanımı

İlk aldığım günden beri işlemcim böyle. RAM sorunu yakın zamanda çıkmıştı fakat bu akşam oyun oynarken ki arkaplanda google vs. açıktı RAM sorununun düzeldiğini gördüm. Fakat sebebini anlayamadım kendi kendine düzeldi.

İlk alındığından itibaren işlemci sorununuz varsa tabi ki garantiye göndermeniz şart. Fabrika çıkışlı bir arızadır inşallah. Sorun anakart da çıkarsa al başına belayı

i5 ile ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü G4560 ve GTX 1060 ile BF1'de 1080p Ultra'da 65 Fps altını daha hiç görmedim.

Adwcleaner ve Malwarebytes programları ile bir tarama yapıp, bir de üstüne Rootkit taraması yapar mısınız? Bilgisayarımda olmaması gereken bir şey gördüğümde genelde bu programları kullanırım ve %90 çözüm sağlıyorlar umarım sizinde işinizi görürler.

Ek olarak söylemem gerekirse verdiğiniz RAM kullanım değerlerine göre bilgisayarınızın %93 RAM kullanması mümkün değil. Windows ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Dediklerimi yapın eğer sonuç alamazsanız daha farklı yollara gideriz.

Son düzenleme:
İntel tek ç
Bu i5 6600 oldukça Technopat tarafından önerilen bir işlemciydi. Intel işlemciler artık tarih olacak beyler. Şaşırdım doğrusu.
İntel tek çekirdek performansında ısrar etmeye devam ederse, kaybedecek. Bf1 oyununda İ7 7700K işlemci GTX 1080Tİ ile 1440p ultrada % 80-85 işlemci kullanımı nedir arkadaş. Ryzen 1600X % ile denedim aynı ayarlar, aynı bölge %55 üzerine çıkmadı işlemci kullanımı.

i5 ile ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü G4560 ve GTX 1060 ile BF1'de 1080p Ultra'da 65 Fps altını daha hiç görmedim.

Adwcleaner ve Malwarebytes programları ile bir tarama yapıp, bir de üstüne Rootkit taraması yapar mısınız? Bilgisayarımda olmaması gereken bir şey gördüğümde genelde bu programları kullanırım ve %90 çözüm sağlıyorlar umarım sizinde işinizi görürler.

Ek olarak söylemem gerekirse verdiğiniz RAM kullanım değerlerine göre bilgisayarınızın %93 RAM kullanması mümkün değil. Windows ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Dediklerimi yapın eğer sonuç alamazsanız daha farklı yollara gideriz.
Multiplayer 64 kişilik haritalarda FPS değerleriniz nasıl G4560 ile ?

Hocam gizlilik ayarlarından arka plan uygulamalarını devre dışı bırakabilirsiniz. Hem işlemci ve disk kullanımı azalıyor, hemde anlık takılma sorunu çözülüyor.

Ben de Excalibur laptop aldım. Bugün Valorant'ta 7K RAM kullanıyor, imkansuz CPU 11400h, GPU GTX 1650 RAM, 8 GB.

Yeni konular

Geri
Yukarı