Oyunlardaki Gereksiz Açık Dünya Furyası

Evet Evil Within 2, birinci oyuna göre farklı hikaye ilerleyişi var, baya açık dünya olmuş.
Ama açık dünyanın sebebi biraz da hikayesinin o yönde ilerlemesi olabilir.
Ama hikâyesi ve atmosferi bana göre çok sürükleyici olmuş ben çok beğendim.
Türünde yılın oyunuydu bence.

Tom Raider'ın son oyunu olan, Shadow of The Tomb Raider da atmosferi ve sesleri çok güzel olmuş,
Oyunu oynarken Uncharted havası sezdim ve hoşuma gitti.
Oynamadiysanız Türkçe yaması da çıktı mutlaka deneyin.

Artı, yanlış anlama ama bir oyunu oynarken, oyunun gereksinimlerini yerine getiren bir sisteminin ve sesleri sana iyi yansıtan bir ses sistemin varsa o zaman işler değişiyor.
Şu söylediğim iki oyunda kur 5+1 sistemi, sesler her yerden farklı gelsin o atmosferi yaşa, ondan sonra düşünceler daha farklı oluyor.

Tom Raider oynarken oyuna dalıp arkamdan geldi sandığım kaplan sesi bana yeter bile :)

Biz oyuncular sadece sistem oyunu oynatsın yeter düşüncesi ile oyun oynadığımız sürece değişen bir şey olmayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık dünya oyunlar içi dolu olunca güzel oluyor, onun haricinde beş para etmez. Örneğin Skyrim'de büyücüydüm bir bara girip biriyle tanışıp içip içip sabah hiçbir şey hatırlamadan gece o kafayla evlendiğimi falan öğrenip olaylar silsilesini takip ederek şeytan gibi bir şeyle içki içtiğimi öğrendim ve bana ödül olarak savaşçı çıkaran bir asa vermişti, o olay beni çok etkilemişti. Ya da Zelda Breath of the Wild gibi etrafta gezmesi ve keşfetmesi zevkli bir açık dünya olmalı. GTA zaten araç sürme, kaos yaratma gibi konularla bile açık dünyasını oynatıyor.
Ama genel olarak en sevdiğim oyun Half Life olduğuna göre lineer yapılı oyunları seviyorum ben de sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nerede o eski, haritaya bakmadan ilerleyebildiğimiz, işin sadece aksiyon kısmına kafa yorduğumuz saf aksiyon oyunları.. Ya biz yaşlanıyoruz, ya da artık firmalar oyun yapamıyor. Bilmiyorum ben yeni oyunların çoğundan zevk alamadım (Witcher, God Of War, RDR gibileri tabi ki dahil değil bunlara)

Örneğin COD serisi tek kişilik hikaye modlu oyun çıkarmayı bıraksa bende almam. Ben multiplayer sevmiyorum belki ben hikaye kısmında daha çok eğleniyorum.

Candy Crush tarzı bi oyunun reklamını gördüm, paraşütle başlıyorsun oyuna. Ben de buna tutuluyorum. Sanki Pubg 'yi paraşüt sayesinde tutulmuş gibi paraşütle başlanılan oyunlar uydurulmaya başlandı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı