Resident Evil 9 açık dünya olabilir

Sizce Capcom artık parayı önemsemeyen bir şirket mi de RE9'u günümüz popüleritesi olan açık dünyaya evriltmesin?
Sende haklısın valla ama RE6 rezilliğinden sonra RE7 gibi devrim yapan bir firma sonuçta.

Yeni yapımlardan RE3 saymazsak adamların falso oyunu yok, RE9 oyunu için baya beklentiye girmiştim.
Üzücü oldu şuan.

Sende haklısın valla ama RE6 rezilliğinden sonra RE7 gibi devrim yapan bir firma sonuçta.
RE6'dan sonra RE7 yapıldı çünkü RE6 adamların en çok para harcadığı ve en fazla kişinin çalıştığı projeydi (Hâla da öyle diye biliyorum) ve ona rağmen başarısız olmuştu, yan oyun olarak çıkan ve gerilim tarafı ağır basan RE: Revelations oldukça sevilmişti ve insanlar "Naughty Dog bile Last of Us gibi bir iş yaptı, koca Capcom bir hayatta kalma oyunu yapamadı." gibi söylemlerde bulunduğu için etkili olmuştu.

RE4 ve Village yarı açık dünya sayılabilir. 4. oyunun Remakeinde yan görev mantığını da denemişlerdi. Yavaştan tam bir açık dünya olmasa da GoW tarzı yarı açık dünyayı iyice benimseyeceklerdir.
Eğer öyle bir düşünceleri varsa yine oyunun mantığı genel olarak küçük bir haritaya kurgulanabilir fakat bunların kafasında daha büyük bir şey var. Yazıda Dragon's Dogma'nın kullandıkları RE Engine oyun motorunun işlevselliğini arttırdığından bahsediyorlar sanırsam.

Eğer öyle bir düşünceleri varsa yine oyunun mantığı genel olarak küçük bir haritaya kurgulanabilir fakat bunların kafasında daha büyük bir şey var. Yazıda Dragon's Dogma'nın kullandıkları RE Engine oyun motorunun işlevselliğini arttırdığından bahsediyorlar sanırsam.
Evet, haberde bundan bahsediyor. Hatta hem Monster Hunter: Wild hem de RE9 açık dünya olacak diye yazıyor. Ayrıca RE9, serideki en yüksek bütçeli oyun olacakmış. Serinin en son yüksek bütçeli oyunu RE6, 25 saat sürüyordu ve koca koca alanları vardı. Ha yine de linear yapıdaydı. Yazıdaki tek ümit vaat eden şey "Serinin DNA'sına bağlı kalınacak" yazısı.

RE6, 25 saat sürüyordu ve koca koca alanları vardı.
Coop oynamamıza rağmen baygınlık geçirecektik.

Ayrıca RE9, serideki en yüksek bütçeli oyun olacakmış.
Dejavu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Serinin DNA'sına bağlı kalınacak" yazısı.
Bunu yazmaları insanı daha tedirgin ediyor. :) Açık dünya olmasına rağmen orijinaline sadık kalmaları çok zor. Getirdikleri yenilikler elbet ki türü, yapısı ile ters düşecektir. Düz yapıda bir oyunu açık dünyaya aktarmaya çalışırken aynı tadı, havayı verecek demeleri komik bence.

Örnek olarak Metro serisini verebilirim. Ben 2033 ve Last Light oyunlarını çok beğenmiş biri olarak Exodus'un yarı açık dünyasını sevmemiştim.

Ben denedim ve sıkılıp sildim. Coop türünde nadir oyunlardan da olsa çok sıkıcı.
Dejavu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlk mesajınızdan sonra benim de aklıma bu geldi.
🤣

Ben RE5'i 9 saat oynayıp 3 ayda ancak bitirmiştim. RE6'nın ilk bölümünü bitirdikten sonra "RE5'e bile zor katlandım. Bunun 25 saatine hayatta katlanamam." deyip salmıştım. Her iki oyunu da tek başıma oynadım.

Bunu yazmaları insanı daha tedirgin ediyor. :) Açık dünya olmasına rağmen orijinaline sadık kalmaları çok zor. Getirdikleri yenilikler elbet ki türü, yapısı ile ters düşecektir. Düz yapıda bir oyunu açık dünyaya aktarmaya çalışırken aynı tadı, havayı verecek demeleri komik bence.
DNA'dan kast ettikleri ne, o da önemli. Sonuçta bu seri RE1, 2 ve 3 şeklinde 1 parça, RE4, 5 ve 6 şeklinde 1 parça, RE7 ve Village şeklinde bir parça, RE2, 3 ve 4 Remake şeklinde bir parçaya ayrılıyor.

Ben RE5'i 9 saat oynayıp 3 ayda ancak bitirmiştim. RE6'nın ilk bölümünü bitirdikten sonra "RE5'e bile zor katlandım. Bunun 25 saatine hayatta katlanamam." deyip salmıştım. Her iki oyunu da tek başıma oynadım.

DNA'dan kast ettikleri ne, o da önemli. Sonuçta bu seri RE1, 2 ve 3 şeklinde 1 parça, RE4, 5 ve 6 şeklinde 1 parça, RE7 ve Village şeklinde bir parça, RE2, 3 ve 4 Remake şeklinde bir parçaya ayrılıyor.
Neredeyse her oyununda olan bulmaca, gerilim, korku havasından bahsediyorlardır. Sizin dediğiniz oyunların çoğunlukla türü, hikayesi değişik. Yoksa genel anlamda yukarıda saydığım genel unsurları her oyunu barındırıyor. Bunlardan kopmak istemiyorlar muhtemelen. Zaten koparlarsa da seri ruhunu kaybeder.

Hayır merak ediyorum 2-3-4-7-8 satmadı mı, başarısız mı oldu, para mı bitti ?

En iyi yaptığın şeye devam etmek varken, piyasa açık dünya doluyken, bulunduğun kategoride sana rakip yokken rahatlık mı battı açık dünya yapıyorsunuz.

Sevdiğim tek seri de batarsa daha ne diyim ya, açık dünyanıza EA girsin.

Neredeyse her oyununda olan bulmaca, gerilim, korku havasından bahsediyorlardır. Sizin dediğiniz oyunların çoğunlukla türü, hikayesi değişik. Yoksa genel anlamda yukarıda saydığım genel unsurları her oyunu barındırıyor. Bunlardan kopmak istemiyorlar muhtemelen. Zaten koparlarsa da seri ruhunu kaybeder.
Açık dünyaya bulmaca koyacaklarsa ya Batman Arkham serisi gibi seni zorlamayan ama yaparsan da keyif alabileceğin ve ödüllendirildiğin, çok zor olmayan bulmacalar koymaları lazım. Ya Ubisoft'un eski AC oyunlarında yaptığı gibi ana hikâyeden ilerlemeden önce haritayı gez, bulmacaları bul ve çöz diye zorlayacaklar ya da Zelda serisindeki gibi o kadar kaliteli olacak ki yapmazsan kendini suçlu gibi hissedeceksin. İşin içine korku ve gerilimi de katarak hangisini yapabilecekler bilmiyorum.
Aklıma Evil Within 2 geldi ama o da RE4 gibi yarı açık dünyaydı.

Hayır merak ediyorum 2-3-4-7-8 satmadı mı, başarısız mı oldu, para mı bitti ?
Resident Evil 3 ve Village'a da online mod ekleyip parayla puan satmaya çalışmışlardı. Oyunun hikâyesine bir etkisi olmadığı ve kütüphanede ayrı bir oyun olarak yer aldığı için göze batmamıştı o oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı