Oyunların Akıcı Olmaması

A4tech

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524409729
Battlefield 4 oyununda FPS 90-60 arası ama oyunda akıcılık sorunu var. Sanki FPS 90 iken oyun 45 FPS de oynanır gibi bir hal alıyor ve çok sinir bozucu bir görüntü oluşuyor. Aynı oyun GTX 960'da 45 FPS'ye düştüğünde bile akıcı oluyor 100 FPS gibi. Sıkıntı ekran kartının yetişememesi midir oyuna?

İnşallah derdimi anlatabilmiştirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Battlefield 4 oyununda FPS 90-60 arası ama oyunda akıcılık sorunu var. Sanki FPS 90 iken oyun 45 FPS de oynanır gibi bir hal alıyor ve çok sinir bozucu bir görüntü oluşuyor. Aynı oyun GTX 960'da 45 FPS'ye düştüğünde bile akıcı oluyor 100 FPS gibi. Sıkıntı ekran kartının yetişememesi midir oyuna?

İnşallah derdimi anlatabilmiştirim.
Sürücüleriniz ve oyununuz güncel mi?

samet67671

İntel core i3 4150, sapphire R7 265, corsair vengeance 8 gb, corsair 550 watt, asus h81m-d, seagate st1000dm03, ekran cözünürlüğü 1440X900.
Technopat'an indirdiğim windows 8.1'i kullanıyorum windows un tüm güncellemelerini yaptım (bu hafta gelenleri bile).

oyunhayati

Oyunum Origin üzerinden alınmadır ve günceldir. Sürücülerimde tamamıyla güncel 15.5 beta kurulu.

Up.

Konu güncel...

Bugün ekran kartını söktüm ve başka bir sistemde denedik bf 4 ve gta 5 oynayarak. Sonuç inanılmazdı sanki kartı r7 265 değilde daha iyi bir kart gibi performans verdi, bf 4 ultra 45 fps olduğu halde bile takılma yapmadı bende 45 fps ye düştüğünde sanki 20 fps de oynar bir hal alıyordu buda ekran kartında bir sıkıntı olmadığının göstergesi oldu gta 5 de tüm high ultra karışık msaa kapalı 30 fps altına düşmeden rahat bir şekilde fps droplanmadan oynattı.

Şimdi kartı tekrar getirdik taktık sisteme ve şuan bios tan bir kaç ayar çektim, sistemi dengeli modundan çıkarıp performans modunu açtım işlemcinin tasarruf yapacağı modların hepsini kapattım anlıyacağınız tam performans verebilmesi için her şeyi modu yaptım ve oyuna girdikten sonra süper bir şekilde 60-80 fps verdi ve fps droplamadı hiç sonra birden drop yemeye başladı ve fps hep 9-15-25-9 gibi değerler aldı sabit ve şuan haylen test ediyorum drop lamalar devam ediyor.

Allah rızası için bi yardım edin mutlaka bir çözüm yolu var lütfen.

Sistem de bir sıkıntı olmadığından yüzde yüz emin olabilirsiniz çünki tövbeliyim artık yeni sistemimde sahte bir şey yüklemiyeceğim için. Windows'a crack bile yapmadım, torrent ve sahte oyunlar yok, sistemde kaspersky internet security ile 1 ay önce taradım ve hiç bir bulguya rastlamadı ve günlük rutin olarak technopat, sahibinden, battlefield 4, ve cs go oynarım. Sistemde başka bir program bile yok.

Öncelikle tüm ayarları yükselttiğiniz için, tabir-i caiz ise kendi çapınızda OverClock yaptığınız için PC'nizde stabilite problemi oluşmuş. 80-100 FPS oynarken ani FPS droplar bu sebepten oluyor. Ayarlar stabil olmadığı sürece asla OverClock yapmayın. Bunu yapmak için de gerekli Bencmark testleri ile OverClock yapmalısınız. Uzun iştir, tecrübe ve sabır gerektirir ancak sonuçlar mükemmeldir =P

Sizin sorununuza gelecek olursak eğer; Ekran karında problem olduğunu düşünmüyorum bence sisteminizde bir problem var. Basit olarak anlatacak olursam size; "BİLGİSAYARINIZ OYUNU KALDIRMIYOR." Grafik ayarlarını bir kademe altına çekerek deneyiniz.

Ayrıca arkadaşınızın bilgisayarında Ekran Kartınızı test ettiğinizi söylediniz ve sorun olmadığını söylediniz. Bu da büyük ihtimalle arkadaşınız sisteminin, sizinkinden daha iyi olmasından kaynaklanıyordur.

FurkanOZKAYA
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.
Şimdi bios'a girip tüm ayarları sıfırlayacağım ve sistemin kendi ayarlarını uygulayacağım.
Ayrıyeten sistem oyunu rahat kaldırıyor nette bu sisteme yakın sistemlerle full hd monitörle ortalama 40 FPS akıcı bir şekilde oynuyorlar.Grafik ayarlarını kıstığımda bile bazen o bölgede örnek 45 FPS veriyor ise kısık halde bile en fazla 50 FPS yükseliyo o bölgede. Arkadaşımın sistemi i5 4690K (o.c'suz) ama onda 45 FPS ye düşünce oyun akıcıydı anlatabilmiştirim inşallah.

Demek istediğim neden 45-55 FPS lerde oyun gerçekten o FPS yi yansıtmıyo.

Muhammet0808
Monitörü de şimdi değiştirdim sonuç aynı.

Bios'a girdim tüm ayarlar default, masaütündede tüm ayarlar default ve gene hüzün.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı