FPS yüksek iken oyunun akıcı olmaması

DenizED

Kilopat
Ekran kartım GTX 1080 ve 250 FPS alırken bile oyun akıcı değil. Telefonumda Rocket League videousu izliyorum bayağı akıcı çok güzel. Bilgisayardaki oyun YouTube'daki 60 FPS videodan daha kötü. Aynı videoyu bilgisayarda açınca telefondaki kadar akıcı değil ama benim oyunumdan daha akıcı. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin monitör pert sanırım bende 1080 kullanıyorum aynı zamanda 60hz monitör var ama bu şekilde bir problem Yaşamadım. Yada sürücüleri komple sil tekrar yükle derim.

Şöyle bir durum var premiere'den render alırken 59.94 fps de alınır doublle buffer mı öyle bir adı vardı çok daha akıcı görünür öyle videolara aldanma.

Ayrıca cs oynamıyorsan eğer v-sync g-sync açmanı öneririm 1080p de gtx1080 kullanıyorsan 60hz monitör tazeleme hızına yetişemeyeceğinden yırtılmalar olacaktır sende onu kasma olarak görürsün

144 Hz monitör ile denedim ilk gün akıcı sonraki gün kasmaya başladı fps değişikliği olmamasına rağmen monitörü iade ettim 60-75 Hz monitöre geçtim ve sorun devam ediyordu. Ama kasmaya başladığı gün ben ssd'nin güç kablosunu kırdım ve ucundan çıkan diğer güç kablosuna taktım ve o gün kasmaya başladı sorun ondan mıdır emin olamadım. Ssd düzgün çalışmıyor bazen yazma hızı olarak 7 mb 120 mb sonra 400-500 oluyor ama başlarda düşük değerler gözüküyor.

144 Hz monitör ile denedim ilk gün akıcı sonraki gün kasmaya başladı fps değişikliği olmamasına rağmen monitörü iade ettim 60-75 Hz monitöre geçtim ve sorun devam ediyordu. Ama kasmaya başladığı gün ben ssd'nin güç kablosunu kırdım ve ucundan çıkan diğer güç kablosuna taktım ve o gün kasmaya başladı sorun ondan mıdır emin olamadım. Ssd düzgün çalışmıyor bazen yazma hızı olarak 7 mb 120 mb sonra 400-500 oluyor ama başlarda düşük değerler gözüküyor.
Uğraşmışsın boşuna, V-sync açsan anlayacaktın. Keşke iade etmeseydin.

Arkadaşlar ben işlemciyi 1 ay 90 derecede kullandım fanı vidalayamamışız ve sallanıyordu. Şuan 35-50 derecede çalışıyor. FPS değeri değişmezken bir anda kasmaya başlaması işlemci yüzünden olur mu? Çünkü bir gün baya akıcıydı sonraki gün kötü bir de oyunlar 2k da kasarken 4k da kasmaması işlemciye az yük bindiğinden mi?
İşlemcim Ryzen 5 3600.

Yeni konular

Geri
Yukarı