Oyunların yükleme ekranı ve başlangıçlarında takılmalar oluyor

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Forza Horizon 5, BF 2042'de ve benzeri oyunlarda videodaki gibi ara yüzde takılmalar oluyor ve oyunun ilk 30 saniyesi ile 1 dakikada bu tür takılmalar oluyor. Bu normal midir acaba bilen var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin ne tam olarak bu tarz durumlar sistem iyi olmasına rağmen olduğu zaman genelde ya ram ya disk de olur problem.
Wd green nvme 480gb m2 ssd i Ramler ise Corsair vengeance rs rgb 3600mhz 2x8 . İkiside 0 alınma ama eski bilgisayarlarımda da bu tür takılmalar ve oyun yeni başlayınca ufak kasmalar oluyordu . Karar veremedim bu durum normal mi değil mi . Takılıyor ama bir kaç saniye sonra devam ediyor anlayamadım .

Video ya baktım da eğer oyun içi herhangi bir şeyi etkilemiyorsa ( örneğin oyuna diğer oyunculara göre geç bağlanma ) oradaki animasyonun saniyelik donmasinin problem olduğunu düşünmüyorum ki parçaların da gayet güzel

SSD'yi ağzına kadar doldurduysan ondan da olabilir :)

Video ya baktım da eğer oyun içi herhangi bir şeyi etkilemiyorsa ( örneğin oyuna diğer oyunculara göre geç bağlanma ) oradaki animasyonun saniyelik donmasinin problem olduğunu düşünmüyorum ki parçaların da gayet güzel
Yok hocam kesinlikle öyle bir sorun olmuyor hatta herkesten önce bağlanıyorum . Benim için sorun değil aslında ama eski güç kaynağım Forza 5 oynarken 8pin pcie bağlantısını bozdu ve onda da öyle arayüzde kasılmalar oluyordu oyunun içine girdikten 10 saniye sonra cortlamıştı psu yenisini daha bugün taktım . O yüzden stres ve tik yapmaya başladı tekrar bozulur mu güç kaynağım diye Allah korusun .

SSD'yi ağzına kadar doldurduysan ondan da olabilir :)
Yok hocam 135gb boş alan var ama her şeyi bi formatlamak aklımdan geçmiyor değil .

Bağlantıyı düzgün taktiysan ve uygun PSU sectiysen bilgisayarın için öyle bir sorun olmayacaktır çoğu PSU kaynağı dediğin hataların yaşanmaması için birçok teste sokuluyor bu tarz durumlarda tavsiyem ucuz diye satılan basit PSU'lari tercih etmemeniz yonunde

bozulan bağlantının durumu nedir ? Tamiri düzgün şekilde yapıldı mi

Bağlantıyı düzgün taktiysan ve uygun PSU sectiysen bilgisayarın için öyle bir sorun olmayacaktır çoğu PSU kaynağı dediğin hataların yaşanmaması için birçok teste sokuluyor bu tarz durumlarda tavsiyem ucuz diye satılan basit PSU'lari tercih etmemeniz yonunde

Hocam eskisi Aerocool kcas plus 700w 80 plus bronze ama yeni taktığım Corsair cx550f Allah'ın izni ile sorun çıkarmaz bana dana İnşallah .

Tamir ettirip bandrolünü açtırmak veya uğraşmak istemedim hocam 600-700 tl'ye problemini belirterek satacağım sanırım .

Geri
Yukarı