Oyunlarla ilgili bir şey bilmeden Cyberpunk 2077 için heyecanlanmak

Makerweddy

Hectopat
Ben bunu anlamıyorum. Nerede bu Cyberpunk 2077'ye hype yapan, balon diyen insan varsa çoğu hayatında Online oyun dışında oyun oynamamış; herhangi bir oyun kültüründen uzak insanlar oluyor. Bunun en büyük nedeni sanırım YouTube'da Enis Kirazoğlu gibi insanların videoları ve bazı kitlelerin buna özenip RPG ne demek onu bile bilmeden, fanatikce bir oyuna bu kadar beklemesi. Oyun teknik açıdan kesinlikle iyi değil ancak eleştiri notları ortada.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar kötü bir oyun değil, hatta bu yılın en iyi oyunu diyebilirim TLOU 2'den sonra.
2021 yılın oyunu ödüllerinde GoW Ragnarok'un ayağının altında ezilir artık.

O kadar kötü oyun değil. PC iyi ise sıkıntı çekmezsiniz. Benim gibi RPG oyunu diye girerseniz üzülürsünüz, aksiyon oyunu bu.

Aynı oyundan mı bahsediyoruz hocam?

RPG olanakları var, gizli olarak ilerleme seçeneği var. Yani en azından oynanış bakımından. Çok bug olması tamam eksi bir yol ama biz istedik bunları. 1 yıl önce çıkartın diye baskı yapan da bizdik. Ben şahsen hpylen'madım ve bu yüzden çok beğenerek 20 saatimi göndüm ve zevk aldım.

2021 yılın oyunu ödüllerinde GoW Ragnarok'un ayağının altında ezilir artık.

O kadar kötü oyun değil. PC iyi ise sıkıntı çekmezsiniz. Benim gibi RPG oyunu diye girerseniz üzülürsünüz, aksiyon oyunu bu.

2020'den bahsetmiştim hocam. Bu arada ragranorkun çıkacağı kesin değil.

RPG olanakları var, gizli olarak ilerleme seçeneği var. Yani en azından oynanış bakımından. Çok bug olması tamam eksi bir yol ama biz istedik bunları. 1 yıl önce çıkartın diye baskı yapan da bizdik. Ben şahsen hpylen'madım ve bu yüzden çok beğenerek 20 saatimi göndüm ve zevk aldım.
Hayır biz istemedik, şirkette söz sahibi değiliz. Benim cebimden para alacaksa kusursuza yakın ürün çıkarmalı. Benim de zevk aldığım noktalar oldu ama sıralayacağım birkaç şey var:
RPG tanıtılıp action adventure'a dönmesi, "no more postpone" diyip tekrar ertelenmesi, onca glitch bug, başarısız yapay zekâ, " eski nesil konsollarda şaşırtıcı biçimde iyi çalışıyor" denip facia olması, eleştirilen silah kullanımı, perklerin ilgi çekici olmaması, üç farklı hikayenin pek de farkının olmaması vs vs siz koskoca yılın oyunu ödülünü bu saydığıma veriyorsanız bence bir adaletsizlik var hocam. TLOUII'nin yanında 2077, GTA VC gibi kalıyor.

Hayır biz istemedik, şirkette söz sahibi değiliz. Benim cebimden para alacaksa kusursuza yakın ürün çıkarmalı. Benim de zevk aldığım noktalar oldu ama sıralayacağım birkaç şey var:
RPG tanıtılıp Action Adventure'a dönmesi, "no more postpone" deyip tekrar ertelenmesi, onca glitch bug, başarısız yapay zekâ, " eski nesil konsollarda şaşırtıcı biçimde iyi çalışıyor" denip facia olması, eleştirilen silah kullanımı, perklerin ilgi çekici olmaması, üç farklı hikayenin pek de farkının olmaması vs. Siz koskoca yılın oyunu ödülünü bu saydığıma veriyorsanız bence bir adaletsizlik var hocam. Tlouıı'nin yanında 2077, GTA vc gibi kalıyor.

Ben dediklerinize katılıyorum fakat oyunun iyi yönlerini söylememişsiniz. Hikayesinin bana göre muhteşem derece de içine çekmesi, RPG seçeneklerinin az fakat dolu olması da cabası. Bu arada oyun RPG değil, aksiyon oyunu dediğiniz gibi.

Bu oyunu sen istemedin diye biz istemedik diyemezsiniz hocam. Adamlar tehdit edildi aralıkta çıkmazsa diye. Verdiğimiz para da bu oyuna bana göre değer. İleri de hem yeni DLC hem de bugları gidirilecektir. 240 TL böyle bir oyun için fazla değil hatta tam kararında. Türkçe yaması da cabası.

GTA 4'te veya GTA 5'in fiyatlarını karşılaştırınca ( çıktıkları yıl adına konuşuyorum) 240 TL hem TR yaması olması hem de hikayesinin ilgi çekici olması bana göre 240 TL'ye değer. Tabii ki yapay zekası çöp yani başka açıklaması yok, arabalar hasar almıyor bu da bir eksi sayılabilir. Oyun optimizasyon özürlüsü bu da bir eksi sayılacaktır. Ama dediğim gibi bu oyunu ben sevdim diyebilirim sebebi ise hype yapmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı