Oyunu 5 saatten fazla oynayınca FPS düşmesi

• Konuyu başlatan Aorus
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 827
İşletim sistemi
Windows 10

Aorus

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam, lfs gibi sistem istemeyen bir oyunda ortalama 5-7 Saat'den fazla oynayınca oyuna çok fazla drop giriyor oynanamaz hale geliyor, bunun nedeni ne olabilir? Sistemim:

Pentium Gold 6400 4.0GHz 2C/4T Biostar RX550 2GB 128Bit Biostar H410MH Crucial Ballistix 8GB 2666MHz CL19 650w+80 GameGaraj PSU & Kasa Pioneer 240GB SSD + 200GB HDD

Oyunu oynarken arkada Opera GX açık oluyor ve maksimum 700 MB kullanıyor, görev yöneticisinden bakıldığında %56 falan oyun açıkken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, lfs gibi sistem istemeyen bir oyunda ortalama 5-7 Saat'den fazla oynayınca oyuna çok fazla drop giriyor oynanamaz hale geliyor, bunun nedeni ne olabilir? Sistemim imza kısmında yazmaktadır. Oyunu oynarken arkada Opera GX açık oluyor ve maksimum 700 MB kullanıyor, görev yöneticisinden bakıldığında %56 falan oyun açıkken.

Forum kuralları gereğince imza referansı yasak. Kural bilmeyen ve bu içeriği onaylayan moderatöre duyurulur.

Oyun içerisinde kullanım ve ısı miktarları nasıl?

Arkadaşlar selam, lfs gibi sistem istemeyen bir oyunda ortalama 5-7 Saat'den fazla oynayınca oyuna çok fazla drop giriyor oynanamaz hale geliyor, bunun nedeni ne olabilir? Sistemim:

Pentium Gold 6400 4.0GHz 2C/4T Biostar RX550 2GB 128Bit Biostar H410MH Crucial Ballistix 8GB 2666MHz CL19 650w+80 GameGaraj PSU & Kasa Pioneer 240GB SSD + 200GB HDD

Oyunu oynarken arkada Opera GX açık oluyor ve maksimum 700 MB kullanıyor, görev yöneticisinden bakıldığında %56 falan oyun açıkken.
İşlemci veya Ekran kartı ısılarını takip et, genelde bu tip sorunlar ısınma ile doğru orantılı olmakta.

Mesaj kirliliği yapmayın.

Konu sahibine gelirsek 5-6 saat sorun olmayıp sonradan olması oyun kaynaklı olabilir. Girip çıkınca veya bilgisayarı açıp kapatınca düzeliyor mudur ? Yine aynı ise sıcakları özellikle 5-6 saat sonrasını ayrıntılı inceleyin.

Cevaplar için teşekkürler, imza olayına dikkate alacağım. Bilgisayarı yeniden başlatıp 1 dakika sonra oyuna girince ilk başta donma olmuyor biraz oynadıktan sonra gene başlıyordu, hangi programlar ile hangi bileşenlerin programlarına bakmam gerekir? Core temp ve görev yöneticisin'den GPU'ya bakmamı isterseniz bakacağım teşekkürler şimdi oyuna girip test edeceğim, şu an Opera 977MB kullanıyor sistemim %57 RAM tüketimi yapmakta Core Temp'i açıp oyuna girip donma varsa sizlere sıcaklık değerlerini fotoğraft olarak atacağım.

Riva tuner eklentisi sayesinde görebiliyorsun dostum. Biraz bakın YouTube üzerinde videolar mevcut.

Teşekkürler fakat şimdi gördüm biliyordum bende vardı, keşke baksaydım. Az önce oyuna girdiğimde FPS düşmesi sorunları kalktığını gördüm ve işlemci sıcaklığım an itibarıyla aşağıdaki resimde mevcut oyundan Alt Tab yaptığımda ise kartım 42 derecelerde geziyordu bence çok normal bu değerler.

a.PNG

MSI Afterburner ile sıcaklıklara baktığım zaman işlemcim %30 kullanıyor daha fazlasına çıkmıyor tabii arkada Opera GX açık ve 1GB RAM tüketiyor, ekran kartıma gelirsek ise en baba 43 Derece'ye çıktı FPS düşmesi sorunu şu an da yoktur acaba neden çok saat oynayınca FPS düşmesi oluşuyor?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı