Vampyr İlk 1 Saatten Sonra FPS Düşmesi

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyunu Origin Acces aracılığı ile oynamaya başladım. Oynayan biliyordur ilk 1 saat yani oyunda bir bara girmeden önce sabit 60 FPS alıyordum. Ancak ilk 1 saat bittiği an 45-55 FPS arası oyunu oynamaya başladım. Bir çözüm yolu bilen var mı? Alttaki resim Afterburner ile çekildi. Ultra ayarlarda bu FPS var. Normalde yüksek, orta karışık oynuyorum sadece deneme için Ultra ayarlara aldım.

• GTX 1060 3 GB
  • I5-7400
  • 8 GB 2133 MHz

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba 8GB bellek ve ekran kartınızdaki 3GB bellek yetmemeye mi başlıyor bir süre sonra.
Öyle bir mantık duymadım açıkçası. Biliyorum 8 GB Ram yetmemeye başladı takviye edeceğim. Ama oyun başladığı an 45-55 FPS alsam sıkıntı yok. Ama 1 saat sonra düşünce şaşırdım açıkçası.

Ekran kartı belleği biter ise ki galiba bitmiş, RAM'den yemeye başlar, oyun ağır. Sonuç olarak oyun RAM'ı bitirip yiyiyor. O da bitince RAM, işletim sisteminin(En azından Windows kullanıyorsanız) kurulu olduğu diskten yemeye başlıyor, çalışma mantıkları benzer. RAM takviyesi iş görebilir.

GPU kullanımınız yerlerde geziyor attığınız görüntüde. Emin olamıyorum şu anda. Sıcaklıkla ilgili bir problem gözükmüyor.

Benim de aklıma gelen RAM ve VRAM ancak bunu öğrenebilmemiz için oyunu düşük ayarlarda oynamanız gerekiyor. Gene FPS düşüşleri olacak mı bir bakın. AfterBurner açık olsun ve FPS düştüğü anda değerleri kontrol edin. İşlemci sıcaklığını da açın. Ayrıca RAM olsa oyunda FPS dropları olurdu diye düşünüyorum bu türlü FPS düşüşleri değil.

GPU kullanımınız yerlerde geziyor attığınız görüntüde. Emin olamıyorum şu anda. Sıcaklıkla ilgili bir problem gözükmüyor.

Benim de aklıma gelen RAM ve VRAM ancak bunu öğrenebilmemiz için oyunu düşük ayarlarda oynamanız gerekiyor. Gene FPS düşüşleri olacak mı bir bakın. AfterBurner açık olsun ve FPS düştüğü anda değerleri kontrol edin. İşlemci sıcaklığını da açın. Ayrıca RAM olsa oyunda FPS dropları olurdu diye düşünüyorum bu türlü FPS düşüşleri değil.
Ram takviyesi en yakın zamanda yapacağım. Oyunu dün low ayarlarda da denedim yine yakın bir FPS oranı aldım. 45-55 arası. Yani anlamadım oyun aşırı sistem de istemiyor diye biliyorum. Tek sorunumun eksik Ram olduğunu düşünüyorum ben.

Çoğu insan sistemimde darboğaz olduğunu söylüyor. PC'yi almadan önce araştırmalarımda darboğaz olacağını hiç söylemediler. Onlarca kişiye danıştım, aylarca araştırma yaptım. Bu sistem ile darboğaz olmaması gerekiyor.

@Alperen Değer Hayır zaten olmaz. Benim söylediklerimin tamamını yapmamışsınız ki...

Öncelikle oyunu düşük ayarlarda test edip düşük GPU kullanımı aldıysanız orta ayarlara alın. Gene belli bir süre sonra FPS düşmesi oluyor mu bakın. Ayrıca MSI AfterBurner'da işlemci sıcaklığını da açın.

Orta ayarlardaki oyun içi MSI AfterBurner görüntülerini buraya atın. FPS düşmesi olursa olduğu durumları da atın.

Söylediklerimi yapmazsanız yardımcı olamayız.

@Alperen Değer Hayır zaten olmaz. Benim söylediklerimin tamamını yapmamışsınız ki...

Öncelikle oyunu düşük ayarlarda test edip düşük GPU kullanımı aldıysanız orta ayarlara alın. Gene belli bir süre sonra FPS düşmesi oluyor mu bakın. Ayrıca MSI AfterBurner'da işlemci sıcaklığını da açın.

Orta ayarlardaki oyun içi MSI AfterBurner görüntülerini buraya atın. FPS düşmesi olursa olduğu durumları da atın.

Söylediklerimi yapmazsanız yardımcı olamayız.
İlk olarak yazdığım sorunu dün gece yaşadım. Dün gece 60 FPS ile başladım ve 45-55 arasına düştü. Bugün yeniden açtım 60 FPS olmadan direk 45-55 FPS ile başladı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı