Oyunu 5 saatten fazla oynayınca FPS düşmesi

• Konuyu başlatan Aorus
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 828
İşletim sistemi
Windows 10

Aorus

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam, lfs gibi sistem istemeyen bir oyunda ortalama 5-7 Saat'den fazla oynayınca oyuna çok fazla drop giriyor oynanamaz hale geliyor, bunun nedeni ne olabilir? Sistemim:

Pentium Gold 6400 4.0GHz 2C/4T Biostar RX550 2GB 128Bit Biostar H410MH Crucial Ballistix 8GB 2666MHz CL19 650w+80 GameGaraj PSU & Kasa Pioneer 240GB SSD + 200GB HDD

Oyunu oynarken arkada Opera GX açık oluyor ve maksimum 700 MB kullanıyor, görev yöneticisinden bakıldığında %56 falan oyun açıkken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler fakat şimdi gördüm biliyordum bende vardı, keşke baksaydım. Az önce oyuna girdiğimde FPS düşmesi sorunları kalktığını gördüm ve işlemci sıcaklığım an itibarıyla aşağıdaki resimde mevcut oyundan Alt Tab yaptığımda ise kartım 42 derecelerde geziyordu bence çok normal bu değerler.

Eki Görüntüle 939391

MSI Afterburner ile sıcaklıklara baktığım zaman işlemcim %30 kullanıyor daha fazlasına çıkmıyor tabii arkada Opera GX açık ve 1GB RAM tüketiyor, ekran kartıma gelirsek ise en baba 43 Derece'ye çıktı FPS düşmesi sorunu şu an da yoktur acaba neden çok saat oynayınca FPS düşmesi oluşuyor?

Sistem belirli süreden sonra ısınıyor aynısı bende de olabiliyor. Aynı şekilde oynayın bakalım 6-7 saat kalacak mı 43 derecelerde😂

Teşekkürler fakat şimdi gördüm biliyordum bende vardı, keşke baksaydım. Az önce oyuna girdiğimde FPS düşmesi sorunları kalktığını gördüm ve işlemci sıcaklığım an itibarıyla aşağıdaki resimde mevcut oyundan Alt Tab yaptığımda ise kartım 42 derecelerde geziyordu bence çok normal bu değerler.

Eki Görüntüle 939391

MSI Afterburner ile sıcaklıklara baktığım zaman işlemcim %30 kullanıyor daha fazlasına çıkmıyor tabii arkada Opera GX açık ve 1GB RAM tüketiyor, ekran kartıma gelirsek ise en baba 43 Derece'ye çıktı FPS düşmesi sorunu şu an da yoktur acaba neden çok saat oynayınca FPS düşmesi oluşuyor?
Şimdi şöyle söyleyeyim hocam, bende bir Xeon e5450 sistem mevcuttu, Aynı dediğiniz gibi oyuna ilk girdiğim zamanlar sıcaklık değerleri normaldi, yüksek fps'ler alıyordum fakat zaman ilerledikçe işlemcim 80-90 derece gibi sıcaklıklara ulaşmaya başlayıp fps düşüşlerine sebep oluyordu. Yani ısı kontrolünü kısa süreli bir testte değil de aşağı yukarı yarım saat bir saat gibi zaman aralıklarında yapmanız gerekmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı