Oyunu açınca Ekran kapanıyor bilgisayar donuyor

Bios update yaptım sorunum kalmadı bios ekraninda açılıyor. Oyunlardada çok zorlanırsa kapanıyor.
Sorun devam ederse PSU değiştirmeni önerebilirim.
Hocam bir açılmış konuda PCIe x16 2.0 portun dan en fazla 150W güç çıktığını okumuştum doğrumu siz bilirsiniz. Benim ekran kartım ise maksimum 185W güç istiyor(Ayrıca PCIe x16 3.0 istiyor). Ekran kartına bir anda yük bindiğinde yeterli gücü alamayıp o yüzden ekranı kapaması gibi bir olay olabilir mi?
Bu arada PSU dan GPU ya 8 pin lik kablo takılı.

Son düzenleme:
Bios update yaptım sorunum kalmadı bios ekraninda açılıyor. Oyunlardada çok zorlanırsa kapanıyor.

Hocam bir açılmış konuda PCIe x16 2.0 portun dan en fazla 150W güç çıktığını okumuştum doğrumu siz bilirsiniz. Benim ekran kartım ise maksimum 185W güç istiyor(Ayrıca PCIe x16 3.0 istiyor). Ekran kartına bir anda yük bindiğinde yeterli gücü alamayıp o yüzden ekranı kapaması gibi bir olay olabilir mi?
Bu arada PSU dan GPU ya 8 pin lik kablo takılı.
PCI Express portu 75 W güç aktarabilir. Zaten 8 pinlik kablodan güç alıyorsunuz. PCI Expresss portundan değil. Bu yüzden PCI express portunun ne kadar güç aktarabildiği önemli değil. Sorununuz düzeldi mi? Yoksa hala devam ediyor mu?

Bu konu hakkında çözüm iletebilecek hocalarım var mı?
PCI Express portu 75 W güç aktarabilir. Zaten 8 pinlik kablodan güç alıyorsunuz. PCI Expresss portundan değil. Bu yüzden PCI express portunun ne kadar güç aktarabildiği önemli değil. Sorununuz düzeldi mi? Yoksa hala devam ediyor mu?
Devam ediyor hala hocam, oyunu 1070p ye aldığım an ekran kapanıyor, 900p de bir sorun yok ama.
Eski monitörüm 900p idi bir sorun yoktu. 1080p monitör aldıktan sonra bu sorun ortaya çıkmaya başladı. Sorun ekran kartında mı, yoksa hangi donanımda çözemedim. Başka bilgisayarda sorunsuz 1080p çalıştı ekran kartı.

Hocam bunu almıştım 11 temmuz 2019 da :
Cooler Master Elite V3 600W Aktif PFC 120mm Fanlı Power Supply
Bu psu ve ekran kartını başka bilgisayara taktiğımda sorunsuz çalıştı.
FPS engeline takılmadığı sürece 900P ile 1080P arasında GPU'nun güç kullanım noktasında bir değişiklik olacağını beklenemez. Yine de kötü bir PSU kullanma ihtimaline karşı sormak zorundaydım. Format atmayı da denediğini düşüyorum. Birde Furmark ile hem tam ekran hem de pencere modunda 900P ve 1080P' dene.

FPS engeline takılmadığı sürece 900P ile 1080P arasında GPU'nun güç kullanım noktasında bir değişiklik olacağını beklenemez. Yine de kötü bir PSU kullanma ihtimaline karşı sormak zorundaydım. Format atmayı da denediğini düşüyorum. Birde Furmark ile hem tam ekran hem de pencere modunda 900P ve 1080P' dene.
Deneyeceğim, format da uzun süredir atmadım elimde yedek harddisk var birde ona format atıp deneyeceğim. Furmark ilede bu şekilde test edip geri döneceğim hocam.
Hocam 1080p 8xmsaa da pencereli ekranda kapandı. Ortalama 1.30dk dayanabildi pc. Isınmada yok. Test süresince TechPowerUp GPU-Z programı ile gpu ile bilgileri kayıt altına aldım net bir şekilde sıcaklık, kullanım gibi bilgileri de yazıyor Hocam. ek de paylaşıyorum. TxT Dosyası
900p de test ettim şimdi 6 dakika test ettim sorun yok. Ama 1080p de sorun var. Neden böyle bir şey yapıldığını anlayabilsem ona göre önlem alacağım. PSU nun garantisi var, sorun PSU dan olduğunu bilsem geri göndereceğim ama sorun PSU dan değil ise zaman kaybı olacak hocam.

Son düzenleme:
Formattan sonra yeniden test edip durumu bildirirsin.
Format sonrası oyuna girdim gene kapandi hocam. Bir şey dikkatimi çekti ama. Normalde bu kartın maximum 185W güç harcadığı belirtilmiş. Ama amd nin programıyla baktığımda oyunu açıp ağır grafiklerde test ediyorum. En fazla 115 w güç kullanıyor, ve bu şekilde kapaniyor ekran. Ama sitesinde 185W maksimum güç kullanır yazıyor. Rx580

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı