" <p> <pre>" komutlarla HTML yeterli mi?

emregunel0

Hectopat
HTML'de yazı yazma, yazı boyutu ve yazının özelliklerini, başlık yazmayı, <p> <pre> komutlarını, <div> ve <span> komutlarını, <a> ve <href> komutlarını biliyorum. Bu bilgilerle CSS'ye başlamalı mıyım yoksa form ve inputları öğrenip mi geçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm tagları öğrensen fena olmaz. Ayrıca tagların ne iş yaptığını iyi bilmen lazım. Neyi nerede kullanacağına karar vereceksin çünkü.

HTML ve CSS aynı anda gidebilen diller, birlikte de öğrenebilirdin ama madem öyle başladın tüm HTML taglarını öğrenip geçebilirsin. Karar senin.

Tüm tagları öğrensen fena olmaz. Ayrıca tagların ne iş yaptığını iyi bilmen lazım. Neyi nerede kullanacağına karar vereceksin çünkü.

HTML ve CSS aynı anda gidebilen diller, birlikte de öğrenebilirdin ama madem öyle başladın tüm HTML taglarını öğrenip geçebilirsin. Karar senin.
İşime yarayacak tagların çoğunu biliyorum. Amacım bir forum sitesi yapmak değil o yüzden inputun ihtiyacı olacağını düşünmüyorum aynı şekilde formlarında.

İşime yarayacak tagların çoğunu biliyorum. Amacım bir forum sitesi yapmak değil o yüzden inputun ihtiyacı olacağını düşünmüyorum aynı şekilde formlarında.
İnputları sadece forum sitelerinde kullanmıyoruz. Neredeyse tüm sitelerde olan şeyler ki ihtiyacın illa ki olacak. Şu anda olmazsa ilerde olacak. O yüzden onları da öğrenmeni tavsiye ederim.

Hobi için öğreniyorum diyorsan kafana göre takılabilirsin. Sonra da öğrenirsin, istersen hiç öğrenmezsin. Orası sana kalıyor.

İnputları sadece forum sitelerinde kullanmıyoruz. Neredeyse tüm sitelerde olan şeyler ki ihtiyacın illa ki olacak. Şu anda olmazsa ilerde olacak. O yüzden onları da öğrenmeni tavsiye ederim.

Hobi için öğreniyorum diyorsan kafana göre takılabilirsin. Sonra da öğrenirsin, istersen hiç öğrenmezsin. Orası sana kalıyor.
O zaman inputlarıda öğrenirim. Peki formları öğrenmem gerekirmi ?

O zaman inputları da öğrenirim. Peki formları öğrenmem gerekir mi ?
Evet, zaten inputların devamı olarak görebilirsin. Formların içinde inputları kullanıyoruz.

Mesela bir siteye iletişim kısmı yapacağın zaman form kullanacaksın.

Son düzenleme:
O zaman inputları da öğrenirim. Peki formları öğrenmem gerekir mi ?
Zamanı gelince "ya bu input'ları koyduk ama nasıl Backend'i entegre edeceğim" dememen için öğrenmen gerekli. Bir de edat ve bağlaçların yazımına dikkat edersen daha iyi olur dostum.

Cevaplarınız için teşekkürler @oynozan @Ecmel . Dediğiniz gibi input ve formları öğrenip cssden devam edeceğim. Peki bu ikisi bitince bazıları js'ye başlamamamızı söylüyor nedeni ise yeni başlayanları yazılımdan soğutabilirmiş. İlk programlama dili olarak ne önerirsiniz ? C mi, Javascript mi yoksa java mı?

Cevaplarınız için teşekkürler @oynozan @Ecmel . Dediğiniz gibi input ve formları öğrenip cssden devam edeceğim. Peki bu ikisi bitince bazıları js'ye başlamamamızı söylüyor nedeni ise yeni başlayanları yazılımdan soğutabilirmiş. İlk programlama dili olarak ne önerirsiniz ? C mi, Javascript mi yoksa java mı?
Benim ilk öğrendiğim programlama dili Javascript idi. Eğer Web programlama üzerinden devam etmek istiyorsan senin de öğrenmen gereken dil JS olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı