P755 Bluetooth'u görmüyor

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yaklaşık 10 yıllık P755 laptopı açıp tekrar topladım. Power Switch'i kendi kendine temas yapıp cihazı kapatıyordu, onun fişini çekip sorunu düzelttim ama şimdi de Bluetooth'u görmüyor.

Cihaz çok eksi olduğu için Bluetooth bağlantısı hangisi bulamıyorum. Bluetooth bağlantısınının hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim?

Realtek RTL8188CE Wireless LAN 802.11n PCI-e NIC

Olarak gösteriyor. Wi-Fi ile Bluetooth combo kart mı oluyor ki? Ayrı kart olamaz mı? Toplarken Bluetooth'u çıkarmış olma ihtimalim var mı?

Core i7 2670HQ işlemcili bir cihaz. Model numarası AIDA64'te de Toshiba Satallite P755 olarak gözüküyor. İnternetten tam Spec listesine ulaşamadım ama Bluetooth vardı diye hatırlıyorum.

Aygıt yöneticisinden Bluetooth kısmı yok

aygitlar.png

Bilinmeyen aygıt da yok. Onun için yanlışlıkla fişini mi çektim Bluetooth'un diye düşündüm ama internette de bu modelde Bluetooth var mı yok mu net bir şey bulamadım.

Tam Model Adı: Toshiba Satallite P755-S5383

Birkaç sitede Atheros Bluetooth Driver öneriyor. Birkaç resmi olmayan Spec sitesinde de Bluetooth yok diyor.

Ben de net bir bilgi bulamadım. Eskiden Bluetooth'u görüyor muydu?

Emin değilim açıkçası temel sorun da bu. İnternette de pek bir şey bulamadım dediği gibi. Şimdi TWS kulaklık ile kullanmayı düşünüyoruz. Muhtemelen dongle bakmak gerekecek. Kendi Bluetooth'u çalışsa bile muhtemelen güncel TWS kulaklıkları desteklemeyecekti.

Emin değilim açıkçası temel sorun da bu. İnternette de pek bir şey bulamadım dediği gibi. Şimdi TWS kulaklık ile kullanmayı düşünüyoruz. Muhtemelen dongle bakmak gerekecek. Kendi Bluetooth'u çalışsa bile muhtemelen güncel TWS kulaklıkları desteklemeyecekti.
Ben başından beri olmadığını düşünüyorum. TWS kulaklıklara bağlansa bile eski Bluetooth sürümü yüzünden gecikme yaşanabilirdi.
Hocam burada da combo card olduğu söylenmiş, buradaki sürücüyü indirmeyi deneyebilirsiniz.
O site güvenilir gelmediyse:
İlk olarak şimdi yüklü olan sürücüyü silip kurmanız daha iyi olabilir.

Son düzenleme:
İki driverı da denetim maalesef Bluetooth'u hiç görmüyor. Clevo'nun yazılımında da Bluetooth aygıt bulunamadı dedi. Motorola driverı kurmayı denedi o da fakat çalışmadı. İki ayrı setup olarak geldi o da Motorola'yı ayrıca kurup denedim.
motorola-bluetooth.png

Güncel bir Linux dağıtımı ile mi denesem. Herhalde onların normalde otomatik yakalaması gerekir eski sürücüleri?

Yeni konular

Geri
Yukarı