P8Z77-V le Plus anakartta i7 3370 dahili GPU görüntü vermiyor

suleymanadiguzel

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba.

Yeni topladığım masaüstü bilgisayara Windows dahi henüz kurmadığım bilgisayara dahili işlemcinin içerisindeki GPU'dan görüntü alamıyorum. Neden acaba? Son sürüm yani BIOS güncel. VGA ve HDMI'ı, anakartın arkasındaki girişlerin ikisini de denedim ama görüntü alamıyorum.

Arkadaştan ödünç aldım, harici ekran kartı takıp görüntü alabiliyorum tabii ekran kartının girişlerinden faydalanarak. BIOS bilgisine girdiğimde işlemci ve RAM vs bilgileri gözüküyor, sıkıntı yok.

2. el topladım bilgisayarı. İşlemci, anakart ve RAM'i Sahibinden'den aldım. Parçaların çalışmasında herhangi bir sorun yok sadece işlemcinin içerisinden dahili grafik biriminden görüntü alamıyorum. İdarelik arkadaşın ödünç aldığım harici ekran kartını sisteme takıp BIOS bilgisine girdiğim zaman ayarlardan mı diyeceğim ama defaults olarak BIOS'u sıfırladığımda ve otomatik olarak harici ekran kartını çıkartınca onboard aktif olur ama anlamadım ben.

Ayarlardan " iGPU" seçeneği gözükmüyor ama harici ekran kartını çıkartınca anakartın arkasındaki HDMI olsun ve VGA olsun bağladığımda tepki yok, hiç tık yok, görüntü yok. Alamıyorum default BIOS'u sıfırladım yine aynı illaki harici ekran kartı takmam gerekiyor görüntü alabilmek için?

Bu arada Windows kurulum sonrası çalıştır -> DxDiag yazdığımda işlemcinin içerisindeki grafik kartı gözükmüyor. Normalde HD Graphics 4000 olması gerekiyor. Aldığım işlemcide sıkıntı olsa, zor bir olasılık, hiç çalışmaz. Anakart mı sıkıntılı acaba ya da Windows kurulu vaziyette anakart sitesinden VGA Driver'ı mı indirmem gerekli? Windows sürümüne uygun indirdim ama "yazılım sistem gereksinimlerini desteklemiyor" diye hata veriyor.

• İşlemci: Intel Core i7 3370.
  • Anakart: P8Z77-V le Plus.
  • RAM: 4 GB 1600MHz.

271858212_2983315818646765_2596020900856241126_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar yeni topladığım masaüstü bilgisayara Windows dahi henüz kurmadığım bilgisayara dahili işlemcinin içerisindeki GPU'dan görüntü alamıyorum neden acaba son sürüm BIOS güncel VGA ve HDMI anakartın arkasındaki girişleri ikisini de denedim görüntü alamıyorum arkadaştan ödünç aldım harici ekran kartı takıp görüntü alabiliyorum tabii ekran kartının girişlerinden faydalanarak BIOS bilgisine girdiğimde işlemci RAM vs bilgileri gözüküyor sıkıntı yok 2.el topladım bilgisayarı işlemci anakart RAM sahibinden 2.el üzeri aldım parçaların çalışmasında herhangi bir sorun yok sadece işlemcinin içerisinden dahili grafik biriminden görüntü alamıyorum idarelik arkadaşın ödünç aldığım harici ekran kartını sisteme takıp BIOS bilgisine girdiğim zaman ayarlardan mı diyeceğim ama defaults olarak BIOS'u sıfırladığım otomatik olarak harici ekran kartını çıkartınca onboard aktif olur ama anlamadım ben yine de ayarlardan " iGPU" seçeneği gözükmüyor ama harici ekran kartını çıkartınca anakartın arkasındaki HDMI olsun ve VGA olsun bağladığımda tepki yok hiç tık yok görüntü yok alamıyorum default BIOS'u sıfırladım yine aynı illaki harici ekran kartı takmam gerekiyor görüntü alabilmek için? Ne yapmam gerekiyor işlemcinin içerisinde grafik kartı var sonuçta sistem bilgilerim aşağıda resimde ekliyorum bahsettiğim kısım bu tabii harici ekran kartından faydalanarak bu şekil kullanıyorum şu an.

Bu arada Windows kurulum sonrası çalıştır< DxDiag yazdığımda işlemcinin içerisindeki grafik kartı gözükmüyor normalde HD Graphics 4000 olması gerekiyor aldığım işlemcide sıkıntı olsa zor bir olasılık hiç çalışmaz anakart mı sıkıntılı acaba VGA veya HDMI çıkış birimleri ama sistemden de gözükmüyor işlemci anlamadım gitti veya Windows kurulu vaziyette anakart sitesinden VGA driverimi indirmem gerekli Windows sürümüne uygun indirdim ama " yazılım sistem gereksinimlerini desteklemiyor" diye hata veriyor ben nasıl kullanacağım bu işlemcinin içerisindeki grafik kartından görüntü almak istiyorum şu an harici ekran kartım yok durumum sıkışık ileride alabilirim ama görüntü alamıyorum dahiliden arkadaştan aldığım ödünç harici GPU var 512MB bir ekran kartı idarelik yardımcı olur musunuz?
İşlemci: Intel Core i7 3370.
Anakart: P8Z77-V le Plus.
RAM: 4 GB 1600MHz.

Eki Görüntüle 1271017

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu yöntemi deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu yöntemi deneyin.

Bende orada gözükmüyor hd graphics felan yazmıyor sadece harici ekran kartı bilgisi yer alıyor orda.
Güncell

Son düzenleme:
Bende orada gözükmüyor HD Graphics falan yazmıyor sadece harici ekran kartı bilgisi yer alıyor orada.
Güncell.

Anakartın görüntü çıkışlarında bir sıkıntı olabilir mi ya da yazılımsal BIOS son sürüme güncelleyin YouTube'dan araştırın illaki bir çözüm yolu vardır en kötü ihtimal işlemci'de sıkıntı vardır.

Anakartın görüntü çıkışlarında bir sıkıntı olabilir mi ya da yazılımsal BIOS son sürüme güncelleyin YouTube'dan araştırın illaki bir çözüm yolu vardır en kötü ihtimal işlemci'de sıkıntı vardır.

İşlemci 2.el aldım 600 tl ye sıkıntı olsa sistem açılmazdı diye düşünüyorum geri iade etme şansım da yok. Bios son sürüm güncel
Anakartı aldığım arkadaş ben dahili gpu kullanıyordum diyor i5 3570k işlemciyle ama işlemcide sıkıntı olsa hiç çalışmaz yaa şimdi geri iade etmekde olmuyor 1 hafta geçti almazki sıkıntı varmıdırki işlemcide ekran kartı bozulurmu işlemcinin hiç zannetmiyorum

Hadi HDMı çıkışı arızalı diyelim ama vga ilede denedim okadarda değil diye düşündüm suan

İşlemci 2.el aldım 600 TL'ye sıkıntı olsa sistem açılmazdı diye düşünüyorum iade etme şansım da yok. BIOS son sürüm güncel.

Anakartı aldığım arkadaş ben dahili GPU kullanıyordum diyor i5 3570K işlemciyle ama işlemcide sıkıntı olsa hiç çalışmaz yahu şimdi iade etmekde olmuyor 1 hafta geçti almazki sıkıntı var mıdırki işlemcide ekran kartı bozulur mu işlemcinin hiç zannetmiyorum.

Hadi HDMI çıkışı arızalı diyelim ama VGA ile de denedim o kadar da değil diye düşündüm şu an.

Bilemezsiniz hocam anakart çıkışları sıkıntılı olabilir oksitlenmiş olabilir işlemci dahili karttan görüntü almak için BIOS ayarlarını iyice kurcalayın illaki bir kısım vardır görüntü belleğini arttırmak dahili grafik kartını kapatıp açmak için.

Bilemezsiniz hocam anakart çıkışları sıkıntılı olabilir oksitlenmiş olabilir işlemci dahili karttan görüntü almak için BIOS ayarlarını iyice kurcalayın illaki bir kısım vardır görüntü belleğini arttırmak dahili grafik kartını kapatıp açmak için.
Anakart çıkışı arızalı olsa sistem içerisinden işlemci gpusu gözükür diye biliyorum? hiçbir bilgi yer almıyor işlemci sistem bilgisi vs heryere baktım dahili gpu bilgisi hiçbiryerde yok olsa idi ozaman derdim çıkışı arızalı ama hem dahili gpu bilgisi yok sistemde hemde görüntü yok
Başka bir seçenek yok attığım resimdeki bi tek yer orası biyerde bişiy var amaa çözücez bakalım başka önerisi olan
271924623_2984402615204752_1841417113642088611_n.jpg

Daha yeni format attım bütün driverler güncel bios güncel anakart çıkışları arızalı olsa sistem içerisinden herhangi bir dahili gpu ya ait bilgi yok hiçbirşey gözükmüyor.
Anakart dahili gpu yu desteklemiyor mu dicem ama ne alakası var anakartı aldığım kişi ben dahili gpu dan görüntü alıyodm vs vs diyor işlemciyi aradığım kişi işlemcimde sıkıntı yok diyor .
Şuan harici ekran kartı takılı windows öyle kurdum harici ekran karttan görüntü alıyorum şuan sıkıntı yok ama benim istediğim dahili gpu dan görüntü alabilmek çünkü işlemcinin içerisinde dahili gpu varmı yokmu? ben mi yanılıyorum

Son düzenleme:
Anakart çıkışı arızalı olsa sistem içerisinden işlemci GPU'su gözükür diye biliyorum? Hiçbir bilgi yer almıyor işlemci sistem bilgisi vs her yere baktım dahili GPU bilgisi hiçbir yerde yok olsa idi o zaman derdim çıkışı arızalı ama hem dahili GPU bilgisi yok sistemde hem de görüntü yok.

Başka bir seçenek yok attığım resimdeki bir tek yer orası bir yerde bir şey var amaa çözeceğiz bakalım başka önerisi olan.

Eki Görüntüle 1271279
Daha yeni format attım bütün sürücüler güncel BIOS güncel anakart çıkışları arızalı olsa sistem içerisinden herhangi bir dahili GPU'ya ait bilgi yok hiçbir şey gözükmüyor.
Anakart dahili GPU'yu desteklemiyor mu diyeceğim ama ne alakası var anakartı aldığım kişi ben dahili GPU'dan görüntü alıyodm vs. Diyor işlemciyi aradığım kişi işlemcimde sıkıntı yok diyor.
Şu an harici ekran kartı takılı Windows öyle kurdum harici ekran karttan görüntü alıyorum şu an sıkıntı yok ama benim istediğim dahili GPU'dan görüntü alabilmek çünkü işlemcinin içerisinde dahili GPU var mı yok mu? Ben mi yanılıyorum.

i7 3770 işlemcide dahili GPU var o kesin ya işlemcinin dahili GPU yongaları yanmış ya da driverlarda BIOS'ta bir sorun var anakartın eski BIOS'larını deneyin uzaktan yardım edebileceğim bu kadar sorunun neden kaynaklandığını kendin bulman gerekiyor yani adam belki yalan söylüyor GPU yongası yanmış'ta olabilir ya da işlemci sahte olabilir daha önce öyle bir şey görmüştür Xeon işlemciyi i7 3770 baskısıyla satmışlardı aynı güçte aynı çekirdeklere aynı frekansa sahip işlemci adını değiştirebiliyorlar hatta E3 1230 isminde bir işlemciydi onlarda dahili GPU yongası yok mesela.

i7 3770 işlemcide dahili GPU var o kesin ya işlemcinin dahili GPU yongaları yanmış ya da driverlarda BIOS'ta bir sorun var anakartın eski BIOS'larını deneyin uzaktan yardım edebileceğim bu kadar sorunun neden kaynaklandığını kendin bulman gerekiyor yani adam belki yalan söylüyor GPU yongası yanmış'ta olabilir ya da işlemci sahte olabilir daha önce öyle bir şey görmüştür Xeon işlemciyi i7 3770 baskısıyla satmışlardı aynı güçte aynı çekirdeklere aynı frekansa sahip işlemci adını değiştirebiliyorlar hatta E3 1230 isminde bir işlemciydi onlarda dahili GPU yongası yok mesela.
Sahte olup olmadığını nasıl anlıcam ki anakartmı veya cpu mu nasıl anlıcam peki
Benim arkadaşta 3.nesil bi intel işlemcisi var 1155 yonga setine sahip o işlemciyi alıp taksam anakartıma eğer onda dahili gpudan görüntü alırsam dediğin doğru eğer alamazsam ondanda anakartta sorun dimi böyle yapsam mı acaba
güncell

Son düzenleme:
Sahte olup olmadığını nasıl anlayacağım ki anakartmı veya CPU mu nasıl anlayacağım peki.

Benim arkadaşta 3.nesil bir Intel işlemcisi var 1155 yonga setine sahip o işlemciyi alıp taksam anakartıma eğer onda dahili GPU'dan görüntü alırsam dediğin doğru eğer alamazsam ondanda anakartta sorun değil mi böyle yapsam mı acaba?
Güncell.

Başka işlemciyle denediğinde görüntü geliyorsa sorun işlemcide yok görüntü gelmiyor ise sorun anakarttadır.

Geri
Yukarı