Paket kaybı modem kaynaklı olur mu?

380015

Hectopat
55 Mbps VDSL altyapım var 50 Mbps'lik paket kullanıyorum Milleni'den. Her akşam saatinde hız düşmesi paket kaybı yaşıyorum. Bin tane ticket açtım çözdük deyip geçiştiriyorlar. Hat değerlerimi de konuya ekleyeceğim modemim Türk Telekom'un standart VDSL modemi onun da fotoğrafını ekleyeceğim. Modem kaynaklı mı acaba bu paket kaybı problemi yeni modem alsam çözülür mü? Kablolu kullanıyorum interneti bu arada. Paket kaybım da NVIDIA GeForce NOW da %40-%50 arası Valorant'ta %10-5 arası.
Modemim: Model no. TD-W9970
Donanım versiyonu:TD-W9970 V3 00000001.
Yazılım versiyonu:20.08.05.01006
Gönderme Hızıİndirme Hızı
Mevcut Veri Oranı (Kbps)568651179
Maximum Veri Oranı (Kbps)570251501
INP (Sembol)00
ÇaprazONON
Hat Zayıflaması (dB)37.617.4
Hatalar (Pkts)00
Gecikme (ms)00
Alım Gücü (dBm)5.814.5

U0U1U2D1D2D3
Hat Zayıflaması (dB)N/A37.657.317.446.672.9
Sinyal Zayıflaması (dB)N/A37.3N/A17.346.3N/A
SNR Margin (dB)N/A8N/A8.38.3N/A
Alım Gücü (dBm)N/A5.8-12813.57.7-128

Dosya Ekleri

• 21beca651f9ee84f0e20404959898604.jpg
    21beca651f9ee84f0e20404959898604.jpg
    149,4 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu modeme her gün sövüyorum. Mümkünse değiştirmeni tavsiye ederim. Firmware'i özellikle çok çok kötü olduğu için bunu yapıyor.

Modem kaynaklı çıkarsa adamlara ettiğim zulüme üzüleceğim ama değilse 400 TL en kötü zarardayım demektir. Ne yapacağıma karar veremedim yükü mü kaldıramıyor diyeceğim evde oyun oynayan bir tek ben varım geriye kalan 2 kişi de sosyal medya da takılıyor genelde. Geceleri hiçbir sorun kalmıyor.

Bu işlem için Telekom'a bir başvuru yapmanız gerekecek.
Telekom bu tür işleri taşeron çalışanlar ile yaptırıyor genelde.
Müstakil binanınız için, biraz inat etmeniz gerekecek.
Tabi saha dolabı müstakil evinize uzaksa, bu değerin yüksek olması doğal.

Son düzenleme:
Türk Telekom'un bu modemi ile hiç karşılaştırmadım.
Performansı iyi mi kötümü bilemiyorum, geçici olarak bir komşunuzdan modemini isteyip deneyin ya da Millenicom'a arıza kaydı açıp gelen teknik servisin modemi le deneyin.

Da Millenicom'a arıza kaydı açıp gelen teknik servisin modemi le deneyin.

Arıza kaydı açtım hatta arıza benden SE parasını sen karşılarsın deyip bir eleman yolladılar adam baktı baktı tesisatta bir şey yok dedi yanında modem var mı dedim yok dedi o zaman problem nerede dedim telefon direğinde muhtemelen ya da merkezde ki portta dedi ee ne olacak dedim. Senin gibi bu civarda onlarca insan var aynı şikayetleri söylüyor dedi beni yönlendiriyorlar gidip bakıyorum bir şey çıkmıyor benlik bende TT ekibine rapor yazıp veriyorum ama şimdiye kadar hiçkimsenin sorununu çözmediler dedi ben şimdi ne yapacağımı düşünüyorum kara kara.

Arıza kaydı açtım hatta arıza benden SE parasını sen karşılarsın deyip bir eleman yolladılar adam baktı baktı tesisatta bir şey yok dedi yanında modem var mı dedim yok dedi o zaman problem nerede dedim telefon direğinde muhtemelen ya da merkezde ki portta dedi ee ne olacak dedim. Senin gibi bu civarda onlarca insan var aynı şikayetleri söylüyor dedi beni yönlendiriyorlar gidip bakıyorum bir şey çıkmıyor benlik bende TT ekibine rapor yazıp veriyorum ama şimdiye kadar hiç kimsenin sorununu çözmediler dedi ben şimdi ne yapacağımı düşünüyorum kara kara.

Gelen teknisyen mi yoksa elektrik teknisyeni bilmiyorum. Lâkin sorun yok ne demek? Sorun yoksa, paket kaybı niye var o zaman, gelen görevli arkadaşın ya bilgisi yok ya da biliyor ama işten kaçıyor.
Hiç kimsenin sorunu çözmediler diyor ya, sorunu çözecek olan kişi o zaten :D
Daha arıza tespiti için yanında modem bile getirmeye üşeniyor, ne böyle hizmet olur, ne de işçilik.

Geri
Yukarı