Pakistan ve Hindistan savaşı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Yunus tufan ohoo her diyene uyup iş yapsaydık:) Filistin de biz yardım gönderirken "Türkiye, kardeş..." diye konuşup sonra sözde Ermeni soykırımını ilk tanıyan ülkelerden biri oldu. Kıbrıs'ı reddetti:) Biz Türkiye'yiz. Gereken bir durum olursa yapılır ama öyle Amerika gibi hadi orduyu taşıyalım dünyanın diğer ucuna diyecek halimiz de yok. "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" demiş bu ülkenin ulu önderi. Biz savaş yanlısı değiliz.

@Yunus tufan ohoo her diyene uyup iş yapsaydık:) Filistin de biz yardım gönderirken "Türkiye, kardeş..." diye konuşup sonra sözde Ermeni soykırımını ilk tanıyan ülkelerden biri oldu. Kıbrıs'ı reddetti:) Biz Türkiye'yiz. Gereken bir durum olursa yapılır ama öyle Amerika gibi hadi orduyu taşıyalım dünyanın diğer ucuna diyecek halimiz de yok. "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" demiş bu ülkenin ulu önderi. Biz savaş yanlısı değiliz.
Zaten ben de onu demiyorum gücümüzün yettiği kadar pakistan'a yardım etmeliyiz manasında Hindistan'ın bize neler yaptığını biliyorsunuz hani gücümüzün yettiği kadar Pakistan yanında olmalıyız

Biz hafif değiliz onlar güçlü. Hindistan'ı neden bu kadar küçümsüyorsunuz? En güçlü 5 ülkeden birisi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu iletmeden izle

Hindistan güçsüz bir ülke değil Pakistan'da hafife alınacak kadar zayıf değil.

Zamanın da Pakistan Türkiye'nin yanın da olmuştur. Yatırım olsun askeri güç olsun nükleer silahımız yokken biz de var diyen ülkedir. Zamanın da Ziya-ül Hak'ın Türkiye için söylediği bir söz ''Pakistan, Türkiye'nin doğudaki bir vilayetidir. Ben bu vilayetin cumhurbaşkanı emrindeki valisiyim.'' Dediği söylenir.

Ben savaş yanlısı değilim ki orda savaş çıkması hiçbir ülkenin hoşuna gitmez. Zaten dendiği gibi savaşlar artık eskisi gibi değil koordinatı giriyorsun ondan sonra bum. Türkiye askeri anlamda destek olurmu bilmem, ama Pakistan'ın zamanın da yanımızda durmuş bir ülke olmasını es geçmemek gerek. Ama konun Araplıkla, Hint'likle ne alakası var ?

Bence savaş çıkamayacak çünkü yarın Pakistan jest olarak Hintli pilotu serbest bırakacağını açıkladı. Bu da bir nebze ortamı sakinleştirir.

@Yunus tufan Lozan'ı Atatürk imzalamadı. Son zamanların da ters düştüğü İsmet İnönü imzaladı.

Son düzenleme:
Hindistan güçsüz bir ülke değil Pakistan'da hafife alınacak kadar zayıf değil.

Zamanın da Pakistan Türkiye'nin yanın da olmuştur. Yatırım olsun askeri güç olsun nükleer silahımız yokken biz de var diyen ülkedir. Zamanın da Ziya-ül Hak'ın Türkiye için söylediği bir söz ''Pakistan, Türkiye'nin doğudaki bir vilayetidir. Ben bu vilayetin cumhurbaşkanı emrindeki valisiyim.'' Dediği söylenir.

Ben savaş yanlısı değilim ki orda savaş çıkması hiçbir ülkenin hoşuna gitmez. Zaten dendiği gibi savaşlar artık eskisi gibi değil koordinatı giriyorsun ondan sonra bum. Türkiye askeri anlamda destek olurmu bilmem, ama Pakistan'ın zamanın da yanımızda durmuş bir ülke olmasını es geçmemek gerek. Ama konun Araplıkla, Hint'likle ne alakası var.
İşte bende 2 saattir bunu anlatmaya çalışıyorum anlamıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atatürk 2023'e kadar sözleşme imzaladı. Ondan dolayı nükleer silah ve Adana petrolu ve daha binlerce şeyi kullanamıyoruz.
Dur ya bu şey değil miydi? ''Ç'' ile başlıyordu. Ç... Neydi ya? Neyse ver mehteri ver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı