Palit Dual RTX 3060 Ti 11000 TL

Yer
Parc des Princes
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HD 5650 i3-380m 4GB ram
(Acer Aspire 5820TG Laptop)
Kendim paylaştım diye demiyorum ama bunun yerine daha iyi bir seçenek olarak RX 6700 XT Nitro+ var. :D

Kendim paylaştım diye demiyorum ama bunun yerine daha iyi bir seçenek olarak RX 6700 XT Nitro+ var. :D
Madencilikte daha kötü, oyunlarda RT açıkken hiçbir şansı yok, DLSS'e karşı yine bir şansı yok ve hatta bazı oyunlarda 3060Ti önde. Kaldı ki driver sorunları da cabası, Reddit üzerinde tonla başlık mevcut.

Nasıl oluyor da ''daha iyi bir seçenek'' oluyor?

"Madencilikte daha kötü, oyunlarda RT açıkken hiçbir şansı yok..."
Bu konuda haklısınız.

"...DLSS'e karşı yine bir şansı yok ve hatta bazı oyunlarda kafa kafaya ve hatta önde..."
FSR 1.0, DLSS 1.0 ayarında ve ilk varyasyon olmasına karşın fena değil; zira NVIDIA da ancak DLSS 2.0 ile doğru düzgün bir iş yapabildi. Ki FSR 2.0'ı daha görmedik.

Kaldı ki driver sorunları da cabası, Reddit üzerinde tonla başlık mevcut.
Bu konuda da haklısınız, şöyle ki RX 5000 serisinde (RX 5700 XT en kötüsü) olduğu kadar problem çıkarmıyorlar ama bu sorunsuz demek değil. Ek olarak, nadir de olsa NVIDIA da zaman zaman sorun yaşatabiliyor.

Kas gücü bakımından RTX 3070 ile kafa kafaya.

Madencilikte daha kötü, oyunlarda RT açıkken hiçbir şansı yok, DLSS'e karşı yine bir şansı yok ve hatta bazı oyunlarda 3060Ti önde. Kaldı ki driver sorunları da cabası, Reddit üzerinde tonla başlık mevcut.

Ben 6700 XT kullanıyorum. Ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. Oyunsal ya da işlemci olarak karşılaştım ama ekran kartı olarak karşılaşmadım.

Ayrıca 5 bin fazla vereceğime, ayda 1 kere oyundan atılıp, haftada 2 kere drop yerim daha iyi.

Hep alt seğmentler düsüyor neden üstler pahali hala :)
Ülkeye alt segment geldi. Stok fazlalığından dolayı fiyatlar düştü ancak üst segmentler gelmedi.
undefined
Kas gücüne çok fazla takılıyorsunuz. NVIDIA kartlarının avantajı çok fazla en başında RT ve CUDA teknolojileri var. Bir de üstüne DLSS ve FSR eklenilince açık ara fark oluyor. Baktın, DLSS'in yeni sürümünden bir şey yok o halde FSR'ye geçersin veya tam tersi. Bu çok iyi.

Kas gücüne çok fazla takılıyorsunuz. NVIDIA kartlarının avantajı çok fazla en başında RT ve CUDA teknolojileri var. Bir de üstüne DLSS ve FSR eklenilince açık ara fark oluyor. Baktın, DLSS'in yeni sürümünden bir şey yok o halde FSR'ye geçersin veya tam tersi. Bu çok iyi.
Tabii öyle, zaten iş (CUDA ve RTX render, yapay zeka öğrenmesi yani TensorFlow) ve yayıncılık konusuna gelince NVIDIA'dan başka marka tercih edilemez oluyor ama hala oyun konusunda RX 6700 XT, RTX 3060 Ti'dan daha iyi diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı