Palit RTX 3060 12 GB vs Zotac RTX 3060 12 GB

Zotac 3070 kullanıyorum max 69 derece gördüm.

Galax 3060Ti kullandım, max 69 derece gördüm.

Msi 3060 kullandım, max 69 derece gördüm.

Yani buradan anlıyorum ki hepsi aynı.

Almıyorum niye alıyım ne anlatıyosun 5 6 bin TL fazladan para verip aynı performansımı alacağım paran varsa NVIDIA yoksa AMD.
Ekran kartına para verirken önemli olan teknolojidir, AMD GPU destek teknolojileri konusunda Nvidia karşısında oldukça geride. Arkadaşın da söylediği gibi birkaç sene sonra Nvidia yeterli gelirken AMD yetersiz kalabilir. Markaya değil teknolojiye para verin.

Ekran kartına para verirken önemli olan teknolojidir, AMD GPU destek teknolojileri konusunda NVIDIA karşısında oldukça geride. Arkadaşın da söylediği gibi birkaç sene sonra NVIDIA yeterli gelirken AMD yetersiz kalabilir. Markaya değil teknolojiye para verin.

3000 serisinde bir teknoloji yok ki? DLSS 2 ile FSR 2 eşit sayılır RT desen açılmıyor zaten adamakıllı ee. Ne kaldı yayıncı veya tasarımcı olmadıkça zamanın %99 kullanılmayan cart curt mu?

Üstüne VRAM mevzusu var.

3000 serisinde bir teknoloji yok ki? DLSS 2 ile FSR 2 eşit sayılır RT desen açılmıyor zaten adamakıllı ee. Ne kaldı yayıncı veya tasarımcı olmadıkça zamanın %99 kullanılmayan cart curt mu?

Üstüne VRAM mevzusu var.
Cuda çekirdeklerini ve NM lerini araştır öğrenirsin dostum. AMD bu yazılımlar teknolojiler konusunda geride. Bazı oyunlarda programlarda aynı performansı aldığını görürsün fakat bazı yük durumlarında AMD rakibinden uzakta

CUDA çekirdeklerini ve NMlerini araştır öğrenirsin dostum. AMD bu yazılımlar teknolojiler konusunda geride. Bazı oyunlarda programlarda aynı performansı aldığını görürsün fakat bazı yük durumlarında AMD rakibinden uzakta

Render vb için NVIDIA çok daha üstün. Başka konu o oyun için zırvadan çok da farklı değil.

Render vb için NVIDIA çok daha üstün. Başka konu o oyun için zırvadan çok da farklı değil.
Ben de ondan bahsediyorum dostum. Bugün oyun oynarsın yarın iş için kullanırsın. Alacağın süreyi uzatıp Birkaç bin TL fazla verip sağlam teknolojiyi almak daha karlı. Hangisi ucuzsa onu diyenler bir poktan anlamayanlar

Ben de ondan bahsediyorum dostum. Bugün oyun oynarsın yarın iş için kullanırsın. Alacağın süreyi uzatıp birkaç bin TL fazla verip sağlam teknolojiyi almak daha karlı. Hangisi ucuzsa onu diyenler bir poktan anlamayanlar

İş için alınıyorsa NVIDIA alınır bu kadar basit. AMD ile hiç yapılmaz da değil zaten sadece NVIDIA'da göre kötü. Amaç oyunsa hem fazla verip hem daha az performans alıp sonra da VRAM'den tıkanmaya(3060 hariç) gerek yok.

Ben olsam Zotac olanı alırdım şekli daha güzel gözüküyor. Zaten soğutma performansları da aynıymış.

Zotac.jpg

Geri
Yukarı