Palit RTX 3060 Dual alınır mı?

Şunu atayım örnek olarak sürekli bu tip sistemler geliyor.

AMD ekran kartı tercih etmiyorum zaten bilgisayarı muhtemelen sıklıkla tatillerde kullanacağım ve sorunlarıyla uğraşmak istemiyorum üstelik arkadaşımda AMD ekran kartı tercih etti ve şu anda pişman anlattığına göre performansı arttırmak için görüntüden kısılıyormuş.

AMD ekran kartı tercih etmiyorum zaten bilgisayarı muhtemelen sıklıkla tatillerde kullanacağım ve sorunlarıyla uğraşmak istemiyorum üstelik arkadaşımda AMD ekran kartı tercih etti ve şu anda pişman anlattığına göre performansı arttırmak için görüntüden kısılıyormuş.

Aynı düzeyde NVIDIA da alabilirsiniz fakat AMD'nin 6000 serisi kartlarında sorun yok denecek kadar az ayrıca performans için görüntüden kısmak nasıl oluyor onu tam olarak anlamadım AMD'nin büyük sorun olarak tek sorunu WattMan.

Aynı düzeyde NVIDIA da alabilirsiniz fakat AMD'nin 6000 serisi kartlarında sorun yok denecek kadar az ayrıca performans için görüntüden kısmak nasıl oluyor onu tam olarak anlamadım AMD'nin büyük sorun olarak tek sorunu WattMan.

Şöyle izah edeyim, arkadaşımın kullandığı ekran kartı XFX RX 6500XT ve FSR teknolojisi gelişmediğinden FSR açtığımız oyunlarda ciddi anlamda pikselleşme oluyor. Bu yüzden Nvıada tercih edeceğim. Zaten haftada en fazla 6-8 saat kullanacağım bir bilgisayar için bir de sorun çözmekle uğraşmak istemiyorum.

Yazmayı unuttum arkadaşımın kullandıği ekran kartı ciddi anlamda WattMan hatası veriyor hatta öyleki sürekli oyunlardan attığını söylüyor.

Şöyle izah edeyim, arkadaşımın kullandığı ekran kartı XFX RX 6500XT ve FSR teknolojisi gelişmediğinden FSR açtığımız oyunlarda ciddi anlamda pikselleşme oluyor. Bu yüzden nvıada tercih edeceğim. Zaten haftada en fazla 6-8 saat kullanacağım bir bilgisayar için bir de sorun çözmekle uğraşmak istemiyorum.

Siz zannediyor musun ki 3060 la DLSS ve RTX açınca pixel olmayacak 6500XT zaten çok güçlü bir kart değil FSR açarak 6900XT ayarında bir performans beklenemez. Yanlış anlamayın AMD savunmak için söylemiyorum isteğinizi almakta özgürsünüz ben sistemi örnek için attım aynı ayarda NVIDIA da bulabilirsiniz.

Sadece Zotac ve MSI yapılabiliyor ama 3060 Ti olduğundan Zotac modellerde 3500, MSI modellerde de 5000TL fark ediyor ve maalesef bütçemi aşırı derecede aşıyor.

Işıklandırma konusu aklıma takıldı da üzerindeki ışklandırma nasıl kontrol ediliyor?

Mech Hazır Sistemleri - inventus Anakartta yaklaşık 670tlik bir yükseltme yapacağım. Normalde gaminggentr'den PCHocası GG30 sistemini alacaktım ama vade farkı koyduğundan vazgeçtim.

ThunderMaster diye bir yazılımı var onunla kontrol ediliyor. Sadece GeForce RTX kısmında RGB aydınlatma var. Birkaç hafta oluyor onu satalı. Eski çektiklerimden bir görsel ekliyorum.

1679697498660.png

Siz zannediyor musun ki 3060 la DLSS ve RTX açınca pixel olmayacak 6500XT zaten çok güçlü bir kart değil FSR açarak 6900XT ayarında bir performans beklenemez. Yanlış anlamayın AMD savunmak için söylemiyorum isteğinizi almakta özgürsünüz ben sistemi örnek için attım aynı ayarda NVIDIA da bulabilirsiniz.

Pikselleşme olacağının ve 6500 XT'nin zaten güçlü bir kart olmadığının bende farkındayım fakat demek istediğim şey AMD ekran kartlarının sadece saf oyun performansının iyi olduğu ve tasarım programları gibi şeylerde konusunda başarılı olamayacağıydı, sanırım yanlış bir dil kullandım bu yüzden özür dilerim. Bulabilirseniz bu ayarda nviada sistem atabilir misiniz?

Pikselleşme olacağının ve 6500 XT'nin zaten güçlü bir kart olmadığının bende farkındayım fakat demek istediğim şey AMD ekran kartlarının sadece saf oyun performansının iyi olduğu ve tasarım programları gibi şeylerde konusunda başarılı olamayacağıydı, sanırım yanlış bir dil kullandım bu yüzden özür dilerim. Bulabilirseniz bu ayarda nviada sistem atabilir misiniz?

Atacaktım fakat hepsinin stoku bitmiş eğer aceleniz yoksa neredeyse her gün indirim köşesine bir sistem düşer takip ederseniz illaki denk gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı