Palit RTX 3070 mining değerleri farklılığı

Blueman4560

Centipat
Oyun bilgisayarımda Palit RTX3070 GAMINGPRO OC ekran kartım ile mining yapıyorum. MSI Afterburner üzerinden OC yaptım. Windows 10, awsome miner da phoenixminer ile kullanmaya başladığım.
OC değerleri;
Power limit: %54
Core clock: -500
Memory clock: +1196
Fan Speed: %45
Bu sekilde sıcaklık 43 derecede de sabit kalıyor.
Sorum ise şu; etherimine.orgdan baktığımda aşağıdaki değerleri görüyorum;
- Reported: 61.24 MH/s
- Current: 51.44 MH/s
- Avarege: 43.8 MH/s
Sistem uptime 4D 6h 33m olmasına rağmen bu farklılık hiç değişmedi.
Bu farklılık neden kaynaklanıyor acaba? Ne yapmak lazım?

16131048439995611649276339950835.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığın overclock stabil değil

838 tane incorrect share almışsın.
Bende Palit 3070 GameRock kullanıyorum mining için sorun varsa sorabilirsin.

İlginiz için teşekkür ederim.
incorrect share değerinden dolayı oc ayarlarında sorun olabileceği aklıma geldi ama doğrusunu nasıl yaparım onu bilemiyorum.
Bu değerleri de internet de araştırma yaparak yurtiçi yurtdişi bazı örnek oc ayarlarına bakarak afterburner üzerinden resimde de görebileceğiniz şekilde yapmıştım. Ancak dediğiniz gibi anlaşılan stabil olmamış.
Bu kart için stabil oc ayarları ne olmalı nasıl yapabilirim konusunda yardımcı olabilirseniz memnun olurum
Ekran kartınız kaç yaşında? Daha önce çok hırpalanmış bir kart mı?
Hayır hırpalanmış değil. Kartı sıfır olarak aldım ve 2 aylık kart. Zaten mining başlatalı da 4 gün oldu

İlginiz için teşekkür ederim.
incorrect share değerinden dolayı oc ayarlarında sorun olabileceği aklıma geldi ama doğrusunu nasıl yaparım onu bilemiyorum.
Bu değerleri de internet de araştırma yaparak yurtiçi yurtdişi bazı örnek oc ayarlarına bakarak afterburner üzerinden resimde de görebileceğiniz şekilde yapmıştım. Ancak dediğiniz gibi anlaşılan stabil olmamış.
Bu kart için stabil oc ayarları ne olmalı nasıl yapabilirim konusunda yardımcı olabilirseniz memnun olurum
Internetten bakarak olmaz bu iş. Benim 2 tane daha arkadaşım var Palit 3070 GamingPro kullanan. Birisi %50 Power Limit ile +1500 Memory Clock bile verince sıkıntı yaşamıyor diğeri de %60 Power limit verince +1600 gibi saçma sapan bir memory clock verebiliyor ve yine sorun yaşamıyor. Ben ise %55 Power Limit ile +1070 Memory’den fazla veremiyorum. Tamamen şans işi yani anlayacağınız. Ben maalesef biraz şanssızım. Size önerim kart gücünü 137W olacak şekilde ayarlayın power limit çubuğundan. Sonra da +1070 Memory Clock verin. Hata verme ihtimali çok az bu ayarda. Sonra da isterseniz memory clock arttırmayı deneyin. Gittiği yere kadar artık. Ancak ben +1070 Memory’den daha fazla zorlamayı anlamsız buluyorum çünkü ha 60 MH/s ha 61.5 MH/s olmuş.

RTX 3060 Ti ile bende 60 Mh/s alıyorum ama sizin sorununuzu pek anlayamadım. Bu arada Awosome Miner'dan ayarları ve hataları görmeyi nasıl ayarladınız?

Internetten bakarak olmaz bu iş. Benim 2 tane daha arkadaşım var Palit 3070 GamingPro kullanan. Birisi %50 Power Limit ile +1500 Memory Clock bile verince sıkıntı yaşamıyor diğeri de %60 Power limit verince +1600 gibi saçma sapan bir memory clock verebiliyor ve yine sorun yaşamıyor. Ben ise %55 Power Limit ile +1070 Memory’den fazla veremiyorum. Tamamen şans işi yani anlayacağınız. Ben maalesef biraz şanssızım. Size önerim kart gücünü 137W olacak şekilde ayarlayın power limit çubuğundan. Sonra da +1070 Memory Clock verin. Hata verme ihtimali çok az bu ayarda. Sonra da isterseniz memory clock arttırmayı deneyin. Gittiği yere kadar artık. Ancak ben +1070 Memory’den daha fazla zorlamayı anlamsız buluyorum çünkü ha 60 MH/s ha 61.5 MH/s olmuş.

Acemi olunca işte böyle hatalar oluyor haklısınız.
Şimdi dediğiniz gibi memory clock 1070 yaptım. Power limit de 57 yaptım böylece 136w a geldi. Üretimin de 59.650 MH/s seviyesinde olduğunu gözlemliyorum.
Core clock değeri olarak da " -500 " iyi midir peki onu da değiştireyim mi
RTX 3060 Ti ile bende 60 Mh/s alıyorum ama sizin sorununuzu pek anlayamadım. Bu arada Awosome Miner'dan ayarları ve hataları görmeyi nasıl ayarladınız?

Hw errors hata sayısı 4 günde 914 olarak çıktı ve 60mh/s üründe kazım yapıyor ama aşağıdaki değerleri görüyorum;

Dolayısı ile tecrübeli arkadaslar Oc ayarlarında hata olduğunu söyledi.
Awesome miner üzerinde ise özel bir ayar yapmadım standart olarak gözüküyor

Son düzenleme:
Acemi olunca işte böyle hatalar oluyor haklısınız.
Şimdi dediğiniz gibi Memory clock 1070 yaptım. Power limit de 57 yaptım böylece 136W a geldi. Üretimin de 59.650 MH/s seviyesinde olduğunu gözlemliyorum.
Core clock değeri olarak da " -500 " iyi midir peki onu da değiştireyim mi?

Hw errors hata sayısı 4 günde 914 olarak çıktı ve 60mh/s üründe kazım yapıyor ama aşağıdaki değerleri görüyorum;

Dolayısı ile tecrübeli arkadaşlar OC ayarlarında hata olduğunu söyledi.
Awesome miner üzerinde ise özel bir ayar yapmadım standart olarak gözüküyor

Core Clock -300 daha iyi olur. Windows kullanıyorsanız -500 fazla gelebilir biraz. Linux olsa -500 de yapabilirdiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı