RTX 3070: Palit GamingPro OC vs Inno3d iChill 4x

Schantzei

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Forumda birebir konusunu bulamadım, ayrı ayrı değerlendirilmiş, daha doğrusu ikisi için de övgüler yapılmış ama kıyaslama yapılmamış. O yüzden danışmak istedim.

Inno3d iChill x4 RTX3070 şu an GameGaraj'da 7000TL ve Palit GamingPro OC RTX 3070 da 6570TL, aralarında şu an 430 TL gibi azımsanmayacak bir fark var. Bu fark ile işlemci / RAM / SSD yükseltmesi yapılabilir. Gördüğüm kadarıyla aralarında RGB anlamında bi tık şıklık ve bir de küçücük fan farkı var. Böyle bir meblağ farkına değer mi? RGB meraklısı değilim, performans daha önemli benim için. Ayrıca Palit OC'li olarak geliyor, Inno3d düz olarak. OC'nin ömürden çaldığını, ham haliyle kullanmanın daha sağlıklı olduğunu düşünenlerdenim.

Marka kalitesi, soğutma kabiliyeti, desibel, OC'li olma gibi açılardan değerlendirirseniz sevinirim.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Palit'i araştırmıştım. Soğutma olarak çok başarılı. Bence alınabilir bir model. Çoğu kişinin söylediği ne yaparsan yap 70 derecenin üstüne çıkmıyor. Tabii ki kasa çok önemli.

Uygun şartlar sağlanıyorsa (sıcaklık, stabilite vs.) OC 'lu gelen bir ürünün ömrü niye diğerinden daha çabuk tükensin? İkisi de alınabilir. Diğer parçalar için bütçe yaratmak gibi bir niyetiniz varsa tabi ki ucuz olanı tercih edebilirsiniz. İkisinin de pişman edeceğini düşünmüyorum.

Uygun şartlar sağlanıyorsa (sıcaklık, stabilite vs.) OC 'lu gelen bir ürünün ömrü niye diğerinden daha çabuk tükensin? İkisi de alınabilir. Diğer parçalar için bütçe yaratmak gibi bir niyetiniz varsa tabi ki ucuz olanı tercih edebilirsiniz. İkisinin de pişman edeceğini düşünmüyorum.
Kendiliğinden OC'lu kartlar öncesinde stres işlemlerinden geçmiş olduklarından bana bir nevi "yorulmuş" oldukları hissini veriyor nedense :) eğer bunların olayı zaten ırgatlık, yorgunluk olarak düşünme diyosanız Palit siparişi geçeceğim. Dediğim gibi önceliğim şık olmak değil uzun soluklu performanslı bir ürün sahibi olmak.

Kendiliğinden OC'lu kartlar öncesinde stres işlemlerinden geçmiş olduklarından bana bir nevi "yorulmuş" oldukları hissini veriyor nedense :) eğer bunların olayı zaten ırgatlık, yorgunluk olarak düşünme diyosanız Palit siparişi geçeceğim. Dediğim gibi önceliğim şık olmak değil uzun soluklu performanslı bir ürün sahibi olmak.
Kart yorulmaz hocam :). Fabrikasyon OC'li olması bence çok iyi bir şey. Mininglerde 2 yıl boyunca %100 yükte kullanılan kartlar bile performans kaybetmiyor. Sadece fanları yıpranıyor.

Vallahi öyle. Irgatlık yapacaklar diye o kadar para veriyoruz. Aman bozulmasın, eskimesin diyerekten bi onların nazını çekmediğimiz kalmıştı, piyasa sağolsun onu da yapıyoruz. 1-2 sene içinde güncelliğini yitirecek hocam. Vaktinde alıp almışken ne yapılabiliyorsa, ne vaadediliyorsa yapmak, değerlendirmek gerek kanısındayım. Tercihiniz hangisi olursa olsun şimdiden güle güle kullanın. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı