Pandemi Sosyal Destek Mesajı Gelince Ne Yapılır?

emres01

Hectopat
Merhaba. Bugün PTTBank’tan 'Biz bize yeteriz Türkiyem' Kampanyasi ile Aile Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakanliginca hanenize tahsis edilen 1.000 TL'yi en yakin PTT isyerinden alabilirsiniz. B001" şeklinde bir mesaj geldi. Başvuralı 3 ay olmuştu belki de.
e-Devlet'ten sosyal yardım sorgulama durumuna baktığımda herhangi bir bilgi yoktu. Araştırdığımda da bu mesaj birçok kişiye gelmiş ama parayı alamadıklarına dair şikayetleri vardı.
Başvuru yapıp yardım alabilen var mı? Boşuna PTT’ye de gitmek istemiyorum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Şubeye gidip sorgulaman en hızlı çözüm olabilir, telefonla arasan bile hemen cevap alabileceğini düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Şubeye gidip sorgulaman en hızlı çözüm olabilir, telefonla arasan bile hemen cevap alabileceğini düşünmüyorum.
Hocam bana lazım, uzun bir süredir iş bulamadım. CV bırakıyoruz geri dönüşler de pek olmuyor. Bu yaştan sonra aileden para istemek de biraz zoruna gidiyor yani insanın ama yapacak bir şey yok maalesef.
Öyle bir mesaj gelmişse para gelmiştir. Banka hesabına seçseydiniz direkt ATM'den çekerdiniz bu arada PTT ile uğraşmayıp. Gidip şans denemek kimseye bir şey kaybettirmez.
Hocam uzun süre oldu başvuru yapalı ama IBAN numaramı yazdığımı hatırlıyor gibiyim ben başvuru yaparken.

Bulunduğun yere göre çok kalabalık olmayan bir günde ve saatte gidip sorgulatabilirsin şubenin banka kısmından, adına yatırılmış olabilir.

Geri
Yukarı