Para iadesi aldığım ürün elime ulaştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

vXiLian

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Boş İşler Müdürü
Herkese iyi forumlar dilerim. 06.09.2018 tarihinde bir web sitesinden GTX 1070Ti ekran kartı sipariş ettim. 1 ay ürünü göndermediler stoklarında olmadığını söylediler ve ben de ürünü iptal edip para iadesi aldım. 2 ay sonra bugün elime kargo ile ürün ulaştı. Sorum şu, ben bu ürünü firmaya geri göndermezsem benden hukuki yol ile ürünü veya parasını alabilirler mi yoksa ürünü verip vermemek tamamen benim insafiyetime mi bağlı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz parasını veririz ürün gelmez. Başkası parasını iade alır, üstüne ürün gelir. Hangi firmaymış bu bizde alalım. :D

giphy.gif

Hukuki yol ile alır, eğer göndermez iseniz. Sonuçta teslim aldığınıza dair kargoya imza attınız öyle değil mi?

Herkese iyi forumlar dilerim. 06.09.2018 tarihinde bir web sitesinden GTX 1070Ti ekran kartı sipariş ettim. 1 ay ürünü göndermediler stoklarında olmadığını söylediler ve ben de ürünü iptal edip para iadesi aldım. 2 ay sonra bugün elime kargo ile ürün ulaştı. Sorum şu, ben bu ürünü firmaya geri göndermezsem benden hukuki yol ile ürünü veya parasını alabilirler mi yoksa ürünü verip vermemek tamamen benim insafiyetime mi bağlı?

Gerçekten enteresan bir manzara, hukuki durumu bilmiyorum ama söylediğine göre 2 ay geçmişse ve seninle hiç bir şekilde iletişime geçmemişlerse, sanırım ben iade etmezdim. :yerlerde:

Nanokatalog mu?

Ürünü geri göndermen yada parasını ödemen iyi olur.

Beklemekten bir şey olmaz bekle bakalım ne olacak. İsterlerse her şekilde sana ulaşırlar zaten, eğer istemezlerse sefasını sürersin.

Şahsen ben göndermezdim :D

Aliexpress'den alışveriş yapınca da oluyor böyle şeyler.

İki ayda gelmiyor para iadesi yapıyorlar sonra ürün geliyor. İstersen gönderiyorsun istersen göndermiyorsun.

Ben olsam gönderirdim fakat fiyatı daha da ucuzlarsa o fiyattan gönderin :kararsız:

Sizden geri alabilirler fakat siparişin üstünden 2 ay geçmiş ise fark etmeyebilirler, yani göndermezseniz sizde kalma durumu da var. Fakat ben olsam gönderirdim, zira para iadesini almanıza karşın ürünü kendinize saklarsanız bu hiç etik olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı