Para için sıkıştıran arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hatalı taraf bensem eğer bir yolunu bulup öderim. Benim hatamın bedelini bir başkası katlanmak zorunda değil.
Klavyeden herkes öder. Arkadaş alt tarafı, seslenmek için dürtmüş ve elinden düşmüş. Bunda çocuğun da suçu var. Şahsen biri benim koluma yumruk atması lazım, telefonu düşürmek için.
@Blacksidemre hiç bir gelişme yok mu, hocam?

@326001 Size bu kafa ile başarılar diliyorum. Bende sizin isminiz "aykutelmas" olduğu için ciddiye alamıyorum ama neyse... 200 TL çok bir para değil. Telefonu kullanan çocuğun ne gibi bir suçu var telefonun düşmesiyle? Eğer benim hatam yüzünden başkasının malına zarar gelecek olsa ben ne olursa olsun karşılarım. 6 ay boyunca vermemesi başlı başına hata zaten. Ha eğer çok yardım etmek istiyorsanız alırsınız çocuğa yeni bir telefon daha olur biter.

@326001 Size bu kafa ile başarılar diliyorum. Bende sizin isminiz "aykutelmas" olduğu için ciddiye alamıyorum ama neyse... 200 TL çok bir para değil. Telefonu kullanan çocuğun ne gibi bir suçu var telefonun düşmesiyle? Eğer benim hatam yüzünden başkasının malına zarar gelecek olsa ben ne olursa olsun karşılarım. 6 ay boyunca vermemesi başlı başına hata zaten. Ha eğer çok yardım etmek istiyorsanız alırsınız çocuğa yeni bir telefon daha olur biter.
200 TL sana göre çok değil, belki konu sahibine göre çok. 200 TL sana az geliyor olabilir, konu sahibine demek ki az gelmiyor.

Ailenize söyleyin gitsin. Baskıya gelmeyin. Şu anda baskı altında düzgün karar veremezsiniz. Ailenize düzgünce olayı anlatın. Kendi başınıza para biriktirerek saklayarak çözmeye çalışmayın. Korkmayın ve utanmayın. Aileniz Ailesiyle görüşür gerekirse. Geçmiş olsun.

Emin ol, ben 200 TL gibi paranın lafını yapmam. Ayıp olacak ama, babamın bana verdiği aylık harçlığın günlüğü 200 TL'den fazla. Ama arkadaşa göre çok. Çok yardım etmek istiyorsan yeni telefon alırsın demişsin, zaten ben konu sahibinden İBAN istedim. Arkadaş vermedi.

Klavyeden herkes öder. Arkadaş alt tarafı, seslenmek için dürtmüş ve elinden düşmüş. Bunda çocuğun da suçu var. Şahsen biri benim koluma yumruk atması lazım, telefonu düşürmek için.
@Blacksidemre hiç bir gelişme yok mu, hocam?
"Klavyeden herkes öder" Aynı durumun bi farklısı başıma geldi (benim yüzümden tamamen)arkadaşım talep etmemesine rağmen anakart parasını zorla ödedim. Yaptım bi hata ve sorumlu davranarak paşa paşa ödedim. Sizle tartışmak istemiyorum bakış açımız bi hayli farklı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı