Para isteyen birine para vererek hata mı yaptım?

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
100TL okul harçlığım var 1 haftalık(hafta sonu dershane dahil.). Spordan gelirken birisi hastaneden geldiğini söyledi. Karnı açmış yemek istedi. Ayrıca 4 aylık çocuğu da varmış. Dedi bir ekmek parası ver bir de çocuğum için mama parası ver ricam olsun dedi. 70TL ver dedi açık açık.Bende o kadar param yok dedim ve vermedim. Fakat bir yemek parası(35TL) vererek de hata mı yaptım? Benim için sorun değil açıkçası. Yalan söylüyorsa haram olsun. Fakat hata mı ettim acaba diye düşünüyorum. Size de denk gelmiştir. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Vermeseydin. Şu an iyilik yapmadın haberin olsun. O adam para ile günah işlese sorumlusu sensin. Adama parayı verdim bitti olmuyor.

Bir yemek parası 35 TL mi verdin? Adam bir simit alamıyor mu illaki lüks restoranda mı yemek yiyecekmiş? Onu geçtim 70 TL niye istemiş kebap yiyecekti herhalde.

100TL okul harçlığım var 1 haftalık(hafta sonu dershane dahil.). Spordan gelirken birisi hastaneden geldiğini söyledi. Karnı açmış yemek istedi. Ayrıca 4 aylık çocuğu da varmış. Dedi bir ekmek parası ver bir de çocuğum için mama parası ver ricam olsun dedi. 70TL ver dedi açık açık.Bende o kadar param yok dedim ve vermedim. Fakat bir yemek parası(35TL) vererek de hata mı yaptım? Benim için sorun değil açıkçası. Yalan söylüyorsa haram olsun. Fakat hata mı ettim acaba diye düşünüyorum. Size de denk gelmiştir. Düşüncelerinizi merak ediyorum.
Vermeseydiniz keşke. Böyle insanlar çok yüzsüz oluyor genelde.

İhtiyacı varmış gibi davranmamış, düpedüz emretmiş resmen. Bunlara karşı dikkatli olun bir daha.

Geri
Yukarı