Para isteyen birine para vererek hata mı yaptım?

Niyet değil, iyi niyetle yaptığın her şey doğru değil bu bir. 2.'si adama direkt gidip simit falan alması lazımdı. Yani para verip geçmek olmaz. Hadisler olacakti İslam'da bunun ile doğrudan ilgili bakarsın.
Dediğinizi yapsa çok daha mantıklı olurdu evet. Ancak bilmeden yapmış bir hata. Günah yazılmaz.

100TL okul harçlığım var 1 haftalık(hafta sonu dershane dahil.). Spordan gelirken birisi hastaneden geldiğini söyledi. Karnı açmış yemek istedi. Ayrıca 4 aylık çocuğu da varmış. Dedi bir ekmek parası ver bir de çocuğum için mama parası ver ricam olsun dedi. 70TL ver dedi açık açık. Bende o kadar param yok dedim ve vermedim. Fakat bir yemek parası(35TL) vererek de hata mı yaptım? Benim için sorun değil açıkçası. Yalan söylüyorsa haram olsun. Fakat hata mı ettim acaba diye düşünüyorum. Size de denk gelmiştir. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Bu dünyada iyilik yapılır mı hiç? Büyük hata.

100TL okul harçlığım var 1 haftalık(hafta sonu dershane dahil.). Spordan gelirken birisi hastaneden geldiğini söyledi. Karnı açmış yemek istedi. Ayrıca 4 aylık çocuğu da varmış. Dedi bir ekmek parası ver bir de çocuğum için mama parası ver ricam olsun dedi. 70TL ver dedi açık açık.Bende o kadar param yok dedim ve vermedim. Fakat bir yemek parası(35TL) vererek de hata mı yaptım? Benim için sorun değil açıkçası. Yalan söylüyorsa haram olsun. Fakat hata mı ettim acaba diye düşünüyorum. Size de denk gelmiştir. Düşüncelerinizi merak ediyorum.
Açık açık 70TL istemesi saçma,umarım yalan değildir.

Niyet değil, iyi niyetle yaptığın her şey doğru değil bu bir. 2.'si adama direkt gidip simit falan alması lazımdı. Yani para verip geçmek olmaz. Hadisler olacakti İslam'da bunun ile doğrudan ilgili bakarsın.
Akşamın 7'sinde simit kalmıyor. Dağınık kafayla gittim yemek aldım. Ailesi varsa gerçekten beraber yesinler diye.

Bu dünyada iyilik yapılır mı hiç? Büyük hata.
Ödülünü mü cezayı mı göreceğimi bilmiyorum ama niyetim iyi yöndeydi.

Oltayı yutmuşsunuz muhtemelen bir kaç gün daha orada olursanız sizden istediği gibi birçok kişiden de para istediğini görürsünüz.
2-3 güne kadar arabamız sanayiden çıkıyor anneme söylerim gelir alır. Zaten hava da soğuk. Akşamları beni bir daha bulamaz. Şu zamanda 35TL'nin beni ne zengin ne fakir edeceği var. Umarım iyilik yerini bulmuştur da cennete bir adım daha yaklaşmışımdır.

İyi niyet karın doyurmaz maalesef sadece -70 TL oldu.
70 tl vermedim tabii ki. Sadece bir yemek parası verdim o da 35TL. Yine fazla fakat bu zamanda karın doyurmaya yine yetmiyor. Beni ne zengin ne fakir eder o para. Umarım iyilik yerini bulur.

2-3 güne kadar arabamız sanayiden çıkıyor anneme söylerim gelir alır. Zaten hava da soğuk. Akşamları beni bir daha bulamaz. Şu zamanda 35TL'nin beni ne zengin ne fakir edeceği var. Umarım iyilik yerini bulmuştur da cennete bir adım daha yaklaşmışımdır.

70 TL vermedim tabii ki. Sadece bir yemek parası verdim o da 35TL. Yine fazla fakat bu zamanda karın doyurmaya yine yetmiyor. Beni ne zengin ne fakir eder o para. Umarım iyilik yerini bulur.

Evlat iyi niyetli olman senin dolandırıldığını değiştirmez lütfen uyanık ol.

Birçok dilenci iyi niyetleri suistimal ediyor.Kadın dilenciler parayı kocasına veriyor, koca kahve köşelerinden çıkmıyor.İyilik yapacaksanız sizin gibi yemek alıp verilmeli.Bunun dışında bozukluklar çocuk dilencilere verilebilir.

Geri
Yukarı