Para kazanmamak istiyorum

Kazanmamak değil harcamamak istiyorsun. Çünkü eline para geçince istediğini alacağını ve artık mutlu olmayacağını düşünüyorsun. Yanlış. :)

İstediğini aldıkça daha fazlasını istersin, bu da daha fazla para kazanma isteği yaratır. Bol şans.

Arkadaşlar merhaba. Size bir sorunumdan bahsedeceğim. Ben bugün Steam'de 40TL değerinde eşya kazandım, sattım ve cüzdanıma 40TL geldi. Ama şunu fark ettim:
Ben para kazanmak istemiyordum.
Yani sanki o para elime geçerse her şeye sahip olduğum için hayat çok boş gelir diye endişeleniyorum. Ya kendi benliğimi unutursam falan diye çok düşünüyorum. Mesela bir oyun alacağım, oyun 250TL ama benim param yok ve 3-4 ay hayal kurmuşum. Para kuş gibi aniden geldiği zamanlarda ağlıyorum. Çünkü artık hiçbir şey bir anlam ifade etmeyecekmiş gibi. Sebebi ne olabilir?

40 TL ile her şeye sahip mi olcan anlamadım.

Okuduktan sonra ben:

ahmet_cakardan_gundem_0d237_800.jpg

Millet kusura bakmasın ama saçma sapan yorumlar yapılmış. Yok ayrı eve çık, faturanı öde de görelim falan filan vs. Adam size ondan bahsetmiyor. Özellikle eski ünlü Edebiyatçılarımıza bakarsanız hepsinde aynı şeyi görürsünüz: Sevgilisine duyduğu aşkı, sevgilisini elde edince anlamını yitireceğinden sevgiliyle beraber olmak istemezler. Orada ki duygu ona ulaşmaya çalışmaktadır. O yüzden çok şair sevgilisine dünyanın en iyi edebiyatını sergilediğini elinin tersiyle itmiştir. Arkadaşın da dediği bu. Ben de öyleyim. Eski pcm ile Steam de gezer, büyük oyunlara bakardım. Sistemim olsa oynayabilsem diye. Ulaşılmazdı sonuçta o zaman. Ama bir laptop alabildim ve şu an her oyunu açabilmeme rağmen açıp oynamıyorum.

Dostum sana gelince, bu gayet normal bir şey. Bunu normal gözüyle gör ve takma.

Diğer; sorunun ne olduğunu anlamadan cevap vermeye çalışan insanlar: Sizler de önce kişi ne sormuş, ne sormak istemiş diye bir düşünün az. Çünkü cidden zerre ama zerre alakası olmayan bir konu da cevap vermiş oluyorsunuz çoğunuz. Adam size 2+2=? Diye soruyor ve siz de 3*3 = 9 olduğunu nasıl bilmiyorsun gibi bir cevap vermiş oluyorsunuz. Bambaşka konularda yani. Vesselam.

Millet kusura bakmasın ama saçma sapan yorumlar yapılmış. Yok ayrı eve çık, faturanı öde de görelim falan filan vs. Adam size ondan bahsetmiyor. Özellikle eski ünlü Edebiyatçılarımıza bakarsanız hepsinde aynı şeyi görürsünüz: Sevgilisine duyduğu aşkı, sevgilisini elde edince anlamını yitireceğinden sevgiliyle beraber olmak istemezler. Orada ki duygu ona ulaşmaya çalışmaktadır. O yüzden çok şair sevgilisine dünyanın en iyi edebiyatını sergilediğini elinin tersiyle itmiştir. Arkadaşın da dediği bu. Ben de öyleyim. Eski pcm ile Steam de gezer, büyük oyunlara bakardım. Sistemim olsa oynayabilsem diye. Ulaşılmazdı sonuçta o zaman. Ama bir laptop alabildim ve şu an her oyunu açabilmeme rağmen açıp oynamıyorum.

Dostum sana gelince, bu gayet normal bir şey. Bunu normal gözüyle gör ve takma.

Diğer; sorunun ne olduğunu anlamadan cevap vermeye çalışan insanlar: Sizler de önce kişi ne sormuş, ne sormak istemiş diye bir düşünün az. Çünkü cidden zerre ama zerre alakası olmayan bir konu da cevap vermiş oluyorsunuz çoğunuz. Adam size 2+2=? Diye soruyor ve siz de 3*3 = 9 olduğunu nasıl bilmiyorsun gibi bir cevap vermiş oluyorsunuz. Bambaşka konularda yani. Vesselam.
Para kolayca kaybedilebilecek bir şeydir. Eğer bir anda ulaşmak istemiyorsa parayı dağıtabilir ya da bağışlayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı