Para mutluluğu satın alabilir mi?

Çoğunu satın alabilir. Ben sıkılıyorsam para buna çözüm getirebilir. Ama değer verdiğin birinin kaybı neticesinde oluşan mutsuzluğu para ile örtemeyebilirsin.

Zengin kişilerin samimi bir şekilde para mutluluk getirmiyor demesini referans alarak hayır diyorum. Dünyada paranın alamayacağı şeyler de var; kaybedilen kişiler, zaman, huzur gibi.
Paran varsa nasıl huzursuz olabiliyorsunuz hocam? Bir ada alıp orda keyif sürmek gibisi yok mu? Kaybedilen kişileri hiçbir şey geri getirmiyor maalesef 😕.

Sizin yerinize calısması için kişiye para vermeye başlarsınız. Çalışmayacagınız için ilk basta zamanı satın almış olursunuz. Artık zamanınız olduğu için kendinize ve ailenize zaman ayırabilirsiniz. Artık ailenize zaman ayırabileceğiniz için mutlu olursunuz. Bu sayede dolaylı yoldan mutluluğu da satın almıs olursunuz.

Para her şeyi alamaz ancak mutluluğu alır.
Zengin kişilerin samimi bir şekilde para mutluluk getirmiyor demesini referans alarak hayır diyorum. Dünyada paranın alamayacağı şeyler de var; kaybedilen kişiler, zaman, huzur gibi.
Aynen öyle.

Geçmişte kötü şeyler yaşadıysan için her zaman buruk olur ama paran varsa seni eğlendirecek bir sürü şey yapabilirsin, okula zaten para kazanmak için gidiyoruz okula gitmezsek güzel bir pcmiz ve tek kendimizin yaşadığı bir villada RTX 3090 sistem vs. dizebiliyorsak ailemizi refah içinde yaşatabiliyorsak bunlar para sayesinde olur, ama sağlık sorunun varsa ve çözülemeyecekse, örn. görme, yürüme engelliliği, o tür şeyler pek parayla çözülemez gibi.

Geri
Yukarı