Para Nasıl Biriktirilir?

• Konuyu başlatan woax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 876

woax

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İstediğim bir bilgisayar var 1750₺ dostlar. Haftalık 50 bazen 60₺ alan bir öğrenciyim. Malum hayat pahalı harçlıktan hiç artmıyor ki biriktirelim. Sizce para biriktirme de nasıl bir yol izlemeliyim?

Öncelikle paranı gereksiz şeylere harcama. Sadece ihtiyacın olan şeyleri al. Zaten sonrasında biriktirmezsin o zaman da harcarsın.

50 tl alıyorsan o artık 40 tl oldu ona göre harcama yap ve kademe kadema haftalık harcadığın parayı azalt (örneğin ilk 2 hafta 45 TL harcadın 5 TL kenara koydun sonra 4 hafta 10 TL kenara koydun sonra 15-20 diye devam ettir)

Haftalık 50-60 lira ile bu zamanda para biriktirmek zor vesselam. Muhtemelen günlük bir öğününe gidiyordur o da. Ondan kısmanı önermem şahsen.

Bayramlarda seyranlarda eline geçen harçlıkları bir kenara koyarsan zamanla birikebilir. Yaz tatilinde kısa süreli ağır olmayan bir işte çalışmayı deneyebilirsin.

Haftalık 50-60 lira ile bu zamanda para biriktirmek zor vesselam. Muhtemelen günlük bir öğününe gidiyordur o da. Ondan kısmanı önermem şahsen.

Bayramlarda seyranlarda eline geçen harçlıkları bir kenara koyarsan zamanla birikebilir. Yaz tatilinde kısa süreli ağır olmayan bir işte çalışmayı deneyebilirsin.
Nasıl? Ben günlük 5 TL haftalık 25 TL alıyorum ve para biriktiriyorum. 60 liraya ben...
Haftalık 50 bazen 60₺ alan bir öğrenciyim.
Senin aldığın haftalık parayı ben alsam istediğim her şeyi alırım. Üstelik ailemin durumu orta. Ben böyle para biriktire biriktire yatırımcı oldum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı