Sınavlar ve aile baskısı

Woddrp

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 10. sınıf teknik meslek lisesi öğrencisiyim. Bu sene sınavlar klasik olduğu için çok stres yapıyorum ve sınavdan düşük not alıyorum. Düşük aldığım için ebeveynlerim bana kızıyor bende üzülüyorum, okul yüzünden sigaraya başladım her ne kadar yapamıyorum desem de "sen bu notlar ile üniversiteye nasıl gideceksin" diyorlar ki ben üniversiteye gitmek istemiyorum bir an önce staja girip belgeli makine mühendisi olmak istiyorum. Ne yapmam gerek?

Oturup güzelce bir konuşacaksın ilk önce. Hemen sigaraya başlamak ile kaybetme zamanını. Ders notlarının düşük olup olmamasının üniversite ile bir alakası yok ki sen üniversiteye gitmek istemiyorsun.
Ders notları sadece senin düşük değil herkes düşük alıyor.

Herkese merhaba, 10. sınıf teknik meslek lisesi öğrencisiyim. Bu sene sınavlar klasik olduğu için çok stres yapıyorum ve sınavdan düşük not alıyorum. Düşük aldığım için ebeveynlerim bana kızıyor bende üzülüyorum, okul yüzünden sigaraya başladım her ne kadar yapamıyorum desem de "sen bu notlar ile üniversiteye nasıl gideceksin" diyorlar ki ben üniversiteye gitmek istemiyorum bir an önce staja girip belgeli makine mühendisi olmak istiyorum. Ne yapmam gerek?
Dizini kırıp çalışacaksın, başka çaresi yok.

Aile baskısı çok abartılıyor. Herkes için demiyorum ama çoğu anne baba evladının iyi olmasını ister. Biraz ergenliği bırakıp aile sözü dinleyin. Bu zamana kadar ne zaman annemi dinlesem mutsuz olmadım. Bir anne baba neye baskı yapar mesleği olsun vs vs

Yeni konular

Geri
Yukarı