Para verdiğiniz oyunlardan sıkılsanız bile oynamanız

Kolay kazanılmıyor tabii... Ben harcamayacaksam, sevdiğim hobi için harcamayacaksam neden kazanıyorum? Şeklinde düşünüyorum. 2 şeye acımadan para harcarım: Teknoloji ve yemek. Bu ikisinden de pişman olmam.

Genelde Online paralı oyunlarda oluyor bu etki bende.20/25 saat eğlenerek oynuyorum, daha sonra sıkılınca ben bu kadar parayı 20/25 saat eğlenmeye mi verdim deyip mutsuz oluyorum.

Bir oyunu almadan önce iyice araştırdığım için sıkılmıyorum. Oyun benim oyun zevkime uyuyorsa alırım zaten, şu anda aldığım tüm oyunları para verdiğim için oynama zorunluluğu hissetmiyorum.

Steam sağ olsun, genelde 14 gün/2 saat kuralını çiğnemeden çoğunlukla iade etmiş oluyorum zaten.

Microsoft Flight Simulator aldıysanız o ayrı bir konu, indirmeyle o süreyi yediriyor.

Bu hissi bazen yaşadığım durumlar oluyor, örneğin Far Cry 5 tam bir fiyaskoydu ancak para verdim diyerek 15 saat falan dayanabildim. Sonrasında oyundan çıktım, daha da girmedim :D İnsanın da bir sabrı var sonuçta bir süreden sonra ister istemez taşıyor.

Umrumda olmaz. Bu senaryoda hem oyunu beğenmemişim, hem de para gitti diye üzüleceksem iki kat stres yapmış olurum. Oyun almadan önce zaten araştırırım, kısa gameplay izlerim zaten az çok fikrim olur.

Yok ya olmadı.
3 sene önce falan online oyuna 300-500 attım bir şeyler, oyunun eşleştirme algoritmasından dolayı silmiştim, oyunu tekrardan yüklememin sebebi ise oyun içerisinde kurduğum dostluklar olmuştu ancak o da bitti artık. :)
( Aşağı yukarı 60.000 maçım vardı. Algoritma, takımıma kazanma oranı düşük olan ve maç sayısı az olan oyuncuyu bana verirse tâbi silerim, rakibe de torpil geçsin. ) 😂

Geri
Yukarı