Para verilen oyunun bedava olması

fa1st

Decapat
Daha fazla  
Evet, bu durum benim çok sinirimi bozuyor. Arkadaş ben paramı veriyorum oynuyorum 1-2 ay sonra oyun ücretsiz oluyor. Ücretsiz olmasının sebebi nedir? Daha çok oyuncu toplayıp başka oyunlarını aldırmak mı? Vay canına mükemmel ticari zeka. Neyse, sorum şu: Sizce gün geçtikçe çok satmayan oyunlar bedava olacak mıdır? (Indie oyunlar hariç. Onların sonradan bedava olduğunu pek görmedim.)

Evet, bu durum benim çok sinirimi bozuyor. Arkadaş ben paramı veriyorum oynuyorum 1-2 ay sonra oyun ücretsiz oluyor. Ücretsiz olmasının sebebi nedir? Daha çok oyuncu toplayıp başka oyunlarını aldırmak mı? Vay canına mükemmel ticari zeka. Neyse, sorum şu: Sizce gün geçtikçe çok satmayan oyunlar bedava olacak mıdır? (Indie oyunlar hariç. Onların sonradan bedava olduğunu pek görmedim.)
Bazen kampanya olabiliyor bu bazende oyunlar çok tutmayınca bedava olabiliyor.

GTA 3 kaç yılında çıktı ama hala ücretli bir şekilde satılıyor. Hala da satın alınıyor. Bu firmaların belirlediği bir şey. Kesin bedava olur dediğin oyunlar varsa satın alma, ücretsiz olunca öyle al.

Çıkarım yapılabiliyor ama az çok. Mesela WD2 çıktıktan sonra WD1 ücretsiz oldu.

Genelde Çok oyunculu ve Oyun içi içerik satan oyunlar oyuncu bulamayınca ücretsiz oluyorlar.
Bknz. PUBG karşısında çıkan alternatif Battle Royale oyunların %80 ücretsiz çıkıyor.
Ya da Erken erişimde ücret ile satılıp çıkışında ücretsiz oluyor.
Siz para vererek adamları desteklemiş oluyorsunuz. Zaten ücretsiz olduğunda çoğu oyun satın alanlara özel hediyeler veriyor.

Son düzenleme:
GTA 3 kaç yılında çıktı ama hala ücretli bir şekilde satılıyor. Hala da satın alınıyor. Bu firmaların belirlediği bir şey. Kesin bedava olur dediğin oyunlar varsa satın alma, ücretsiz olunca öyle al.

Çıkarım yapılabiliyor ama az çok. Mesela WD2 çıktıktan sonra WD1 ücretsiz oldu.
Hocam WD1 ücretsiz mi? Benim demek istediğim belli bir süreliğine değil de dota 2 gibi ücretsiz olması.

Kısa süreliğine kampanya oluyor ve bu kampanyadan yararlananlar sonsuza dek sahip oluyor oyuna. Sonradan kampanya bitince ücretli satılabilir. Başta ücretli olup da sonradan Dota 2 gibi ücretsiz olan oyunları pek bilmiyorum. O oyunlarda zaten oyun içi alım vardır. Oradan kazanırlar.

LoL, Zula, Wolfteam, Metin 2 vs.

1-2 ay sonra ücretsiz olan oyun sayısı çok nadir. Genelde 2 seneden önce ücretsiz olmuyor. Sen zamanında oynayabildiğinle sevinebilirsin. Ben üzülmüyorum pek açıkçası.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı