Paraf TYT denemeleri zor mu?

Stuff

Hectopat
Bugün dershanede paraf yayınları'nın denemesini olduk. Türkçede dil bilgim tam olmamasına rağmen 30 altına düşmeyen ben çok garip bir şekilde sınavda Türkçe kısmında hem çok zorlandım hem de 25.75 net yaptım sınavdan. Paraf'ın Türkçe kısmı zor mu oluyor bilmiyorum kendimi sınav zordu deyip kandırmak da istemiyorum açıkçası. Paragraf kısımlarından genelde diğer denemelerde Max 2 3 yanlışım çıkıyordu. Bu denemenin bu şekilde gelmesi korkuttu açıkçası.

Ek olarak sınavın ilk kısımlarında ilk 20 dakika falan odaklanmakta çok sorun yaşıyorum sonrasında alışıyorum yavaştan. Taktik verebilecek varsa çok sevinirim (kullandığınız bir ilaç, vitamin vesaire varsa öneri alabilirim)

Türkçesi epey zordur. Odaklanma sorunu için de bende de oluyordu, TYT'de önce feni çözüyorum sonra Türkçeye geçiyorum.

Türkçesi epey zordur. Odaklanma sorunu için de bende de oluyordu, TYT'de önce feni çözüyorum sonra Türkçeye geçiyorum.

Mantıklı aslında Türkçe gibi çok odak isteyen bir ders değil sonuçta teşekkürler önerin için.

Peki bu denli bir net düşüşü normal midir sence türkçesi zor ise? Ona göre biraz daha yükleneceğim Türkçe'ye ne de olsa dil bilgisi deyip erteliyordum diğer derslere yöneliyordum biraz daha.

2 haftada 1 oluyor genelde. Konularım tam bitmediği için biraz daha konulara ağırlık veriyorum. + olarak dershanenin ayda 1 yaptığı denemelerde oluyor.
Her hafta mutlaka en az bir genel deneme çözmüş olun, ne de olsa Aralık'a geldik. Günlük paragraf ve problemi asla ihmal etmeyin.
Ayrıca düşüşe normal diyebiliriz, yine de önünüzdeki birkaç deneme düşüşün yayından mı kaynaklı olduğunu gösterir.
Başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı