Pardus İçin Gönüllü Proje

En basitinden neden gereksiz: İlk çıktığında eyvallah, paşalar gibi kullanılırdı. Ama şu anda desteklediği içerikler cacık. Ben bilgisayarda Far Cry 3, Max Payne 3, Battlefield 3 oynayamayacaksam, After Effects güncel sürümlerini vs. açamayacaksam neyleyem böyle işletim sistemini.

Pardus ve Linux tan bir cacık olması için birinin yoğurt diğerinin salata olması lazım. En az 10 yıl sonra bu işletim sistemi yaygınlaşır. Zaten çok az oyun oynabiliyor. Donanımlarla uyumlu değil boş bir işletim sistemi.

Pardus ve Linux vakit kaybıdır.

Son kullanıcı için düşünürsek bütün yazılımları, uygulamaları crackler ile kullanıldığında kısmen doğru, zaten linux 'un ubuntu hariç son kullanıcıya çokça hitap eden bir sistemi olmadı, en gelişmiş formu mac os'dur ki o da unix tabanlıdır. Yani şunu demek isityorum, windows yıllarca piyasayı domine etmeseydi bir linux işletim sistemi mac os kadar populer olabilirdi. Ama linux'un son kullanıcıya inme gibi bir derdi yok, google, facebook, apple'in sistemlerinde hiç bir microsoft ürünü kullanıldığını sanmıyorum. Bunca free linux-java teknolojileri varken dandik ve kapalı microsoft'a tonlarca lisans akıtmak aptallık olurdu. Kısaca internet, oyun, film, ofiis gibi basit işlemleri gerçekleştireceğiniz bir bilgisayar arıyorsanız ve virüs ve bilgi hırsızlığından korkmuyorsanız "windows the best" ama uygulama geliştirme(Android, java, c++), paralel programlama, veritabanları(oracle) gibi özel ortamlar gerektiren işler yapıyorsanız mac os yada uygun bir linux sürümü stabil bir ortam sağlayacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı