Pardus için yorum

member13

Kilopat
Makaleler
2
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim milli bir yazılım gibi anlatılıyor ama Debian tabanlı asıl olan Debian gibi çekirdeği kullanmaktır.

Kardeşim ubuntu hakkında çok fazla söylem var geliştiren ABD. Windows gibi casus yazılım olma şansı var pek güvenmiyorum onlara. Genelde geliştiren team belli yani adamların officeleri var.

"iş"imi görmediği sürece bir anlamı yok kendisinin.

Türkçe sistem v.b... teknoloji konusunda büyük problemlerimiz;
- teknolojiyi biz üretmiyoruz, patentlemiyoruz
- dil kurumumuz olması gereken yerin beş para ettiğini düşünmüyorum
- ingilizce desteği olmalı
- devlet desteğinin yanı sıra kendi içinde bir grup oluşturup güvenlik önemleri amaçlı ilerlemeli gerekirdi ama bunu düşünüp uygulayabilecek zekaya sahip hükümetin 10'da 1'i mevcut olmadı son 80 yıldır

vice versa...

İlk olarak Pardus'un sonu aklıma geliyor ve ister istemez kendi kendime içimde bi çökme meydana geliyor...
Arkadaşım sen böyle bir adım atıyorsun neden sahip çıkmıyorsun devam ettir miyorsun? Zaten sen sadece bu sistemi okullarda ve resmi T.C şirketlerinde kullandırmaya başlasan ister istemez Pardus git gide yayılacak şirketlerde çalışan kendi bilgisayarlarına Pardus'u kurucak ve öğrenciler (çoğu öğrenci artık bilgisayarlarla okulda tanışıyor) ilk olarak Pardus'u gördükleri için PC'lerine Pardus yüklemek isteyeceklerdir. Ama senin yaptığındın tek şey ilgisizlik.

İlk olarak Pardus'un sonu aklıma geliyor ve ister istemez kendi kendime içimde bi çökme meydana geliyor...
Arkadaşım sen böyle bir adım atıyorsun neden sahip çıkmıyorsun devam ettir miyorsun? Zaten sen sadece bu sistemi okullarda ve resmi T.C şirketlerinde kullandırmaya başlasan ister istemez Pardus git gide yayılacak şirketlerde çalışan kendi bilgisayarlarına Pardus'u kurucak ve öğrenciler (çoğu öğrenci artık bilgisayarlarla okulda tanışıyor) ilk olarak Pardus'u gördükleri için PC'lerine Pardus yüklemek isteyeceklerdir. Ama senin yaptığındın tek şey ilgisizlik.

Kardeşim buda kapalist bir sistemin kölesi olduğumuzu gösteriyor. Üretmek yok sürekli yeni ürün al. Bu konuda sonuna kadar haklısın. İşletim sistemi olarak linux 'un geri kalmasının tek sebebi oyun ve programcıların linux için üretim yapmaması olması ve linux 'un bir politikası olan ücretsiz veya aşırı düşük fiyatlarda olmasıdır.

Kardeşim ubuntu hakkında çok fazla söylem var geliştiren ABD. Windows gibi casus yazılım olma şansı var pek güvenmiyorum onlara. Genelde geliştiren team belli yani adamların officeleri var.

Ubuntu'yu Amerika mı geliştiriyormuş? İlk önce bir araştırsaydınız Canonical Ltd. İngiltere kaynaklı bir şirkettir. Pardus'un geliştirilmesi ve resmi devlet dairelerinde kullanılmaya başlanması vb. söylemlerine katılıyorum. Ama hala geliştirilme sürecinde olduğu için daha çok destek verilmeli ki daha iyi yerlere gelsin. Bir diğer konu Valve sağolsun Steam bu konuda çok fazla uğraş veriyor oyunların Linux'da oynana bilmesi için aşırı çaba sarfediyorlar. Ayrıca SteamBox eğer çıkarsa Linux tabanlı olacak ve Linux'ın gelişimi için çok yararlı olacak. Microsoft SteamBox bizim rakibimiz falan olamaz demeye başladığına göre bir yerleri tutuşmuştur bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı