Pardus kullanılır mı?

Linux Mint / Manjaro Xfce varken hayır.

Evet @acv'a katılıyorum sebebi ise benim bilgisayarım bozuldu ve yasak vardı malum korona dışarıya gitmek yerine flash belleğime Pardus kurup 3 gün kullandım. Sana deneyimlerimi söyleyeyim, Pardus'da Windows 10 Flash'ı hazırlamak çok zor...
Neyse şaka maka Linux Mint, Ubuntu gibi sistemler 1000 kat daha kullanışlı ve Ubuntu Mint gibi sistemler daha kolay kullanıma sahip. Ubuntu ve Pardus kullanmış birisi olarak söylüyorum Kali Linux Mint veya Ubuntu gibi bir sistem tercih edin Pardus'u tavsiye etmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük bir sistemde performanslı çalıştırmak için hangi sürüm Linux kullanmalıyım?
Amacım sadece günlük kullanım. Oyun ve programlama olmayacak.

Tam olarak hangisi?
Amacım oyun ve programlama hariç nette takılma.

Disk formatlama olmadan Dual Boot yapabilir miyim?

Mesela hocam?

Mint Türkçe olarak link atar mısınız?

Boşta 128 MB harcayan slax öneririm.

Elimde DDR2 anakartlı 800 MHz 2 GB RAM'lı PC var. Pardus'a geçmeyi düşünüyorum. Önemli verilerim var. Temiz kurulum yaparsam silinir mi?

İlk başta kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Sebebi Pardus'tan çok daha hafif distrolar bulabilirsin ve bilgisayarında daha iyi çalışır. Ayrıca temiz kurulum yapılırsan dosyaların silinir, yedeklemeni tavsiye ederim.

Edit: Bazılarının o kadar düşük bir sistemde Linux Mint ya da Kubuntu önerdiğini gördüm. Ya arkadaşlar, burada 2 GB RAM'e sahip bir sistemden bahsediyoruz, bu sistemin kde ya da Mint'i kaldırabileceğini düşünüyor musunuz? İkisi de idle da en az 500 MB yiyen sistemler, o yüzden onları kurmanızı kesinlikle önermiyorum. Linux Lite ya da bazılarının dediği gibi Manjaro Xfce deneyebilirsin.

Screenshot at 2015-12-11 02_55_37.png

10 güncel.PNG

Bunda linuz Mint 19, 3 Mate vardı X64 PSU nozulunca emekli oldu...

Geri
Yukarı