Pardus oyun için kullanılır mı?

Oyun için direkt Linux'un kendisi kullanılmaz. Çatalla çorba içmeye çalışmanın anlamı yok. Geçen Techolay'da da oyun için Linux önerisi isteyen bir arkadaş vardı, sonraki 3-4 gün boyunca 2 konu açıp fanboylarla oyunları açmaya çalıştı 🤣

Ben diyorum sana, uğraşırsın. Gerek yok. Windows'unu kur, 2 tıkla oyununu oyna. 2 tık. İndir, oyna.

Oyun için direkt Linux'un kendisi kullanılmaz. Çatalla çorba içmeye çalışmanın anlamı yok. Geçen Techolay'da da oyun için Linux önerisi isteyen bir arkadaş vardı, sonraki 3-4 gün boyunca 2 konu açıp fanboylarla oyunları açmaya çalıştı 🤣

Ben diyorum sana, uğraşırsın. Gerek yok. Windows'unu kur, 2 tıkla oyununu oyna. 2 tık. İndir, oyna.

Oynadığınız veya oynamayı planladığınız oyuna göre bu durum değişir. Bazı oyunlar Linux tarafında daha kararlı ve performanslı çalışabiliyor. Ayrıca proton ile çoğu oyun çok az ayarlamayla direkt olarak çalıştırılabiliyor.

Bu arada sözünü ettiğiniz konuyu atma şansınız var mı? İncelemek istiyorum.

@Rona Linux iyidir, hoştur, Hyprland'de anime kızları izlemeyi severim, Arch is the best ama not in oyun. Zorlamanın manası yok. Yapabiliyor olman yapmanın mantıklı olduğu anlamına gelmez. Windows sana iki tık vaat ediyor: indir, oyna. Linux sıradan kullanıcı için gayet de uğraştırıcı kalıyor.
Bu arada sözünü ettiğiniz konuyu atma şansınız var mı? İncelemek istiyorum.
Buyrun:

Ekran kartı: NVIDIA RTX 3050 laptop GPU.
Dahili: UHD Graphics.
Bellek: 16 GB.
Depolama 1 TB.
Sizce Pardus kullanılır mı?
Onun yerine windows ile dual boot yapın. Çünkü oyun yüklemeye çalışırsanız bir yerden sonra benim gibi onca hatadan sinir krizi geçirip ani kararla silebilirsiniz. Bu arada pardus kullanmanızı önermiyorum. Onun yerine ubuntu kullanabilirsiniz. Ben pardusu sadece üstüne gnome konulmuş debian gibi görüyorum.(benim fikrim) Oyun için pop! os öneriyorlardı bir ara.

Yeni konular

Geri
Yukarı