Parktaki kamelyalar çöpten geçilmiyor

Ben ara sıra soluklanmak için kamelyaya oturuyorum da gördüğüm ve karşılaştığım manzara hiç hoş değil maalesef. O kadar çekirdek getiriyorlar ve çekirdeği atmak için bir poşet getirmiyorlar. Bir poşet getirmekten acizler gerçekten. Kendi evlerini öyle kirletmezler ama.
O tarz kişiler çocuklarına da aynı şeyi bulaştırıyorlar maalesef. Bir arkadaşımla dışarı çıktğımızda kocaman plastikte olan bir şey almıştık. Paketini açtığı gibi çalılara atmıştı. İlk defa orada bu kadarını görmüştüm. Birkaç defa daha yaptı, her seferinde çocuk gibi azarladım onu. Sonunda bıraktı.

Valla hiç bilmiyorum tam nerede 3. etap taraflarında olmalı akrabamın evi oradaydı.
İsmi karıştırmış olabilirsiniz hocam problem değil. Vadi ismi geçen çok site var çünkü. Başakşehir'in temiz olmasının sebebi sürekli görevlilerin temizlemesi. Gerçekten çok görevli var ve sürekli temizliyorlar. İnsanlar gene her yeri kirletiyor yoksa.

Bizim burada da görevliler sürekli temizliyor da gene de işe yaramıyor. Bir saat sonra gene kirleniyor.
Gerçekten çok sıkıntı bir durum. Tek çözümü var o da beklemek. Yeni jenerasyonlar çevreye karşı daha duyarlı olmaya başladı. En azından biraz azalır bu durumlar.

Yaşadığım yerde çok bilinmeyen bir mesire alanı var. Belediye temizlemesi için bir görevli tutmuş. Ama kontrolü yok. Gittiğimizde adam bir elinde sigara bir elinde süpürge oturuyo bacak bacak üstüne atıp ve hiç bir yer temiz olmuyor. Sık sık gittiğimden biliyorum hep kirli.

Oturduğum yerin merkezinde kokudan yürünmüyor hocam. Çok yazık gerçekten.

çekirdek kabuklarından geçilmiyor.

Türkiye aslında Türkler yüzünden pislik içinde. Mültecilerden pek geri kalır tarafı yok bu insanların. İlkel ve medeniyetsizler. Yanına boş poşet alıp çöpünü içine atacaklarına çitleyip çimenlere fırlatıyorlar.

Parklarda bu duruma sıklıkla rastlayabilirsiniz. Mangal ve semaver yasak yazmasına rağmen yasağı takmayanlar, çimlerin üzerine mangal koyup çimleri yakanlar, zıkkımlanıp çöpünü çöpe atmayanlar vesaire. Bu ilkel maymunlar medeniyetten nasibini almamış. Sorsan Türkiye'den şikayetçiler ama, kendileri de zerre kadar düzgün insan değiller.

Kesinlikle mültecileri savunmuyorum, şu forumda da en nefret eden adam benimdir. Yazdığım yazılardan da anlayabilirsiniz bunu ama bazı insanlarımızın da onlardan aşağı kalır yanı kalmıyor gerçekten ve benim gözümde de onlardan da bir farkı yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı