Passat 1.6 TDİ 2016 kaç kilometreye kadar alınabilir?

Penthos Music

Centipat
Daha fazla  
Araç dizel olduğu için yüksek kilometrelisi çok fazla 2017 model arabayla 200.000 km yapana kadar var kaç kilometre uygundur? Bütçe: 250.000TL Comfortline ya da Trendline modelleri var genelde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araç 50.000-150.000'e kadar koltuk, parça eskitmiyor. Deforme olmuyor. Yine kullanıma bağlı fakat klasik bir kullanıcı için dediğim kilometrelere kadar araç temiz kalabiliyor. 100.000 ve aşağısı alınabilir.

1.6 TDI 120 PS otomatik Passat'larda 7 ileri DQ200 kodlu kuru DSG şanzıman var. Bu şanzıman da mekatronik ve balata sorunlarıyla meşhur bir şanzıman. Islak kavramalı olmaması almamak için bir sebep zaten. Üretici firmanın sorunlu kabul edip, uzun yıllar garanti verdiği, hatta bir ara Avrupa'da çoğu aracın geri dönmesine sebep olan bir şanzıman.

Dolayısıyla şahsen bu şanzımana sahip yüksek kilometreli bir Passat alacağıma 250 bin gibi azımsanmayacak paralara D segmentte sorunsuz şanzımanlı Insignia gibi alternatiflere bakardım.

Şanzıman ömrü kullanıcının kullanışına göre şekillenir ancak o şanzımanlar düzgün kullanılmazsa 40 50 bin km anca dayanır, düzgün kullanılsa dahi 100 bin km'den sonrası kumar.

Kilometreden ziyade parçalarının temiz olup olmaması daha önemli bene. Şöyle örnek vereyim:
Bir tarafta 20 yaşında ölümüne süren biri olsun, öbür tarafta 45 yaşında memur, dikkatli ve temiz süren biri olsun. Ölümüne süren kişi ne kasise ne de araba sağlığına dikkat edeçeğinden 50K'da bile araçın ömrünü çiddi oranda düşürürken 300k süren memur araçı çok temiz kullandığından ve bakımları eksiksiz yaptırdığı için araın ömrü yüksek olaçak.
Klavyemin tuşu bozuk da ondan C yazıyorum, KB.

1.6 TDI 120 PS otomatik Passat'larda 7 ileri DQ200 kodlu kuru DSG şanzıman var. Bu şanzıman da mekatronik ve balata sorunlarıyla meşhur bir şanzıman. Islak kavramalı olmaması almamak için bir sebep zaten. Üretici firmanın sorunlu kabul edip, uzun yıllar garanti verdiği, hatta bir ara Avrupa'da çoğu aracın geri dönmesine sebep olan bir şanzıman.

Dolayısıyla şahsen bu şanzımana sahip yüksek kilometreli bir Passat alacağıma 250 bin gibi azımsanmayacak paralara D segmentte sorunsuz şanzımanlı Insignia gibi alternatiflere bakardım.

Şanzıman ömrü kullanıcının kullanışına göre şekillenir ancak o şanzımanlar düzgün kullanılmazsa 40 50 bin km anca dayanır, düzgün kullanılsa dahi 100 bin km'den sonrası kumar.
O sorunlu şanzıman 2015 kasasından sonra kalkıyor. 2016 ve üstü farklı kavramalar, sekromencler ve farklı miller kullanıyor. 2008-2015 kasaya kadar öyle.

Passat denilince "kuru şanzıman" diyenleri dikkate almayınız @die 'ın dediği gibi 2015'de bu şanzıman güncellendi. Son bir yılda 10 tane Passat satan ve çevresinde birçok Passat kullanıcısı ve oto alım satım yapan insan olarak şu ana kadar şanzıman sorununa denk gelmedim.

B6 kasada 50.000 km'deki araçlarda bile şanzıman sorunu oluyordu.

Yukarıda bahsedildiği gibi km'den çok aracın nasıl kullanıldığı daha önemli. İnsanlar artık 300K'lık araçlarına yağ bakımı bile yaptırmıyor. Bu tip adamlardan araç satın almayın, yetkili servis bakımlı olsun. Ancak yine de aracı satarken iyi fiyata satmak istiyorsanız 100 bin altı araçlara bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı