Pastanede 70-80 TL'ye çalışmak mantıklı mı?

Bilgici1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar, geçen sene pastanede 40 liraya çalıştım, amcamın yanında. Bu sefer 70 civarı veriyor. Sizce çalışmak mantıklı mı? Tepsi temizleme simit vs susamlama, pastane ihtiyaçlarını marketlere gidip alma, yapılan simitleri vs dolaplara koyma. 13 saat çalışacağım mola sadece 20dk var, başkada yok, oturma vs yok. Sizce değer mi?

Merhabalar arkadaşlar, geçen sene pastanede 40 liraya çalıştım, amcamın yanında. Bu sefer 70 civarı veriyor. Sizce çalışmak mantıklı mı? Tepsi temizleme simit vs susamlama, pastane ihtiyaçlarını marketlere gidip alma, yapılan simitleri vs dolaplara koyma. 13 saat çalışacağım mola sadece 20dk var, başkada yok, oturma vs yok. Sizce değer mi?

Bence değmez ama bana çalış deseler en az 120ye okey olurum.

13 saat çalışmaya 70 TL çok az. Ayrıca 12 saatin üzerinde de çalışmak pek mantıklı değil. 13 saat için minimum 120-130 TL vermesi lazım, yani neredeyse saatlik 10 TL.

Ek olarak resmi olmasa dahi asgari ücret verilmesi lazım, o da şu anda 4252 TL.

Çalışmak istiyorsanız başka seçenek yoksa çalışın. Yoksa bu yaptıklarınıza 70 TL az ama dediğim gibi yaş da önemli ve paraya ihtiyaç varsa çare de yok, alternatif olmadığı sürece.

İşler kolay gibi gözüküyor(sanırım) her neyse uzun saatler çalışıp bu fiyatı almanız sorun tabii burada yaşınızda önemli eğer 12-15 aralığındaysanız güzel bir para.(alternatif çok az olduğundan)

Yemek yok yol parası yok değmez aga.

Geri
Yukarı