Elektronik Patriot Viper 16 GB (2x8) DDR4 4000 MHz CL19 RAM 1699 TL!

CL 16 3200MHz ile arasında ne kadar fark olur?
Bu bellekleri aldığınız gibi her sistemde XMP açıp kullanamazsınız. Elle tek tek değer girip stabilite testi yapmanız lazım. Düzgünce optimize edildikten sonra 3200MHz CL16 ile arasında duruma göre %5-%15 arası fark olur.

RAM Tier listesine baktığım da Patriot ürünlerinin çoğu var. Ama nedense RAM öneri konularında pek önerildiklerini görmüyorum. Bende kullanıyorum 1.55 voltajı bile sorunsuz çalıştıran RAM'ler.

Bu bellekleri aldığınız gibi her sistemde XMP açıp kullanamazsınız. Elle tek tek değer girip stabilite testi yapmanız lazım.

Öğrenmek için soruyorum, neden güldünüz? Zaten XMP ile açıp kullanacağım vs. de demedim, performans olarak ne kadar fark olur dedim.

Öğrenmek için soruyorum, neden güldünüz? Zaten XMP ile açıp kullanacağım vs. de demedim, performans olarak ne kadar fark olur dedim.
Bende düzgünce cevapladım zaten. RAM OC yapmayı düşünmeyen insanın bu belleklere ilgi duymasını komik buldum, o kadar.

RAM Tier listesine baktığım da Patriot ürünlerinin çoğu var. Ama nedense RAM öneri konularında pek önerildiklerini görmüyorum. Bende kullanıyorum 1.55 voltajı bile sorunsuz çalıştıran RAM'ler.

Sanırım ülkemizde yaygın olmamasının sebebi sponsorlu hazır sistemler ile satılmıyor olması.

Cunku TR'de cogu insan OC konusunda bilincsiz ve bilincsiz olduklarini kabullenmeyip OC konularina israrla "donanima zarar verirsin" yazmaya devam ediyorlar. Bilmiyorsan yazma kardesim, adam sana zarar gelip gelmemesini sormuyor, nasil yaparim diyor.

OC konularinda tek sinirlenen ben degilimdir herhalde.

1 yıldan uzun bir süredir 3800MHz CL15 1.45V kullanıyorum. Voltajı zorlasam CL14 falan da çalışır. Intel sisteminiz varsa 4000MHz üstüne de rahat çıkarsınız. Ryzen sistemlerde gear ratio muhabbetinden dolayı 4000MHz ve üstünde işlemci kaynaklı stabil çalışmıyor. OC’ye ilginiz yoksa tak çalıştır şeklinde çok iyi sonuçlar alamazsınız.

Geri
Yukarı