PAYDAY 2 44 FPS'e Sabitleniyor

erenimo001

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Bu problem son 1 aydır oluyor ve çözemiyorum. Bilgisayarımda GTX960M ekran kartı var. CS:GO, SMITE vs. gibi oyunlarda 180 190 FPS alabiliyorum fakat Payday2'ye girdiğim zaman 1 dakika kadar 140 150 civarlarında geziyor ve bir anda 44 FPS'e sabitleniyor. Ekran kartı driverlarım güncel. Oyunu silip tekrar yükledim ama hala çözülmedi ve sadece bu oyunda oluyor. Intel 3B ayarlarında program ekli gözüküyor ancak kaldıramıyorum ve ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Yardımcı olabilecek birileri var mı?

1571351017682.png

Oyun en yüksek ayarlarda'da en düşük ayarlarda da 44 FPS'e sabit durumda. NVIDIA kontrol panelinden yüksek performans
İçin gereken her şeyi yaptım. V-Sync vs. açık değil. Ve 3B ayarlarından bu uygulamayı kaldırmaya çalıştığımda kaldıramıyorum.

1571351178695.png

Bunlar da NVIDIA denetim masası ayarlarım;

1571351241695.png

1571351260262.png

Hayır yok, kapalı.
Steam üzerinden oyunun yerel dosyalarına ulaşıp uygulamaya sağ tıklayarak > özellikler > uyumluluk > tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğini aktif hale getirerek deneyin bir de. Ayrıca oyunun görüntü ayarlarından tam ekran yerine çerçevesiz pencere modunu deneyerek bir test edin. Daha önce başka oyunlarda bu sorunu yaşayıp bu yollarla çözenler olmuş belki sizin de işinize yarar.

Steam üzerinden oyunun yerel dosyalarına ulaşıp uygulamaya sağ tıklayarak > özellikler > uyumluluk > tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğini aktif hale getirerek deneyin bir de. Ayrıca oyunun görüntü ayarlarından tam ekran yerine çerçevesiz pencere modunu deneyerek bir test edin. Daha önce başka oyunlarda bu sorunu yaşayıp bu yollarla çözenler olmuş belki sizin de işinize yarar.
Maalesef sorun hala devam ediyor. İşin garip yanı sadece bu oyunda fps 40'a sabit. Dediğinizi yaptım ama değişen bir şey olmadı. Grafikleri en düşük yapıyorum fps hala sabit yüksek yapıyorum hala sabit.
Yine de yardımınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı