Pazartesi işe başlıyorum

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Seneye üniversite kazanırsam iş yerinden çıkacağım ama kazanamazsam devam etmeyi düşünüyorum.
İş, telefon montaj işi ve çok dikkat gerektiriyormuş. Sendikalı bir yer ve 4 aylık deneme süreleri varmış. Mesai ve vardiya yok çalışma saatleri sabah 07:00- aksam 17:00.
Bu sene üniversiteye yerleşemedim açıkta kaldım. Biraz aile baskısıyla işe başlayacağım. Ama sürekli düşünüyorum acaba bu kadar disiplinli bir yerde çalışabilir miyim kovulur muyum acaba diye düşünüyorum. Son olarak çalışma saatleri biraz sakıncalı, sabah 05:30’ da kalksam anca hazırlanırım servise kadar.

Öncelikle hayırlı olsun hocam. @Kaleo hocamın dediği gibi önü kış avmde iş bulursan senin için çok daha iyi olur yapamam edemem mevzusuna gelince ilk başlarda bende öyle diyodum ama biraz zaman geçtikten sonra sevmeye başlıyorsun. (istesende istemesende)

Teşekkürler arkadaşlar, bu arada saatleri pek beğenmedim sabah 7de başlıyormuş. Sabah 5.45 gibi kalksam anca hazırlanırım. Benim için çok zor olcak uyanmak.

Maaş ne kadar bilmiyorum ama AVM'de garson olup bir sürü insan ile muhatap olmaktansa telefon montaj işi daha iyi görünüyor. Çalışma saatleri de gayet ideal 7-17 bunun içinde 1 saat öğlen arası yarım saat normal mola vardır tahminen.

Son düzenleme:
Maaş ne kadar bilmiyorum ama AVM'de garson olup bir sürü insan ile muhatap olmaktansa telefon montaj işi daha iyi görünüyor. Çalışma saatleri de gayet ideal 7-17 bunun içinde 1 saat öğlen arası yarım saat normal mola vardır tahminen.
Maaş 4 ay boyunca asgari 4 ay sonra sendika başlıyor dedi, ama dediklerinin bir çoğu bir kulağımdan girip diğerinden çıktı. :D Evet molalar var, ikramiye prim falan varmış.

Maaş 4 ay boyunca asgari 4 ay sonra sendika başlıyor dedi, ama dediklerinin bir çoğu bir kulağımdan girip diğerinden çıktı. :D Evet molalar var, ikramiye prim falan varmış.
Bence lise mezunu ve sınava hazırlandığı için yarı öğrenci konumunda olan biri için şartlar iyi.

Şunu da değerlendirmek lazım. Oldu da Üniversiteyi kazanamadın ve iş hayatına devam etmek zorunda kaldın. AVM'de garson olarak mı devam etmek istersin yoksa bir firmada ve ustalık gerektiren bir iş mi yapmak istersin?

Bence lise mezunu ve sınava hazırlandığı için yarı öğrenci konumunda olan biri için şartlar iyi.

Şunu da değerlendirmek lazım. Oldu da Üniversiteyi kazanamadın ve iş hayatına devam etmek zorunda kaldın. AVM'de garson olarak mı devam etmek istersin yoksa bir firmada ve ustalık gerektiren bir iş mi yapmak istersin?
Hocam ikinciyi tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı